Już po raz ósmy starosta słupecki Mariusz Roga był organizatorem VIII edycji konkursu „Słupecki Laur Gospodarczy”. Uroczysta gala odbyła się w piątek, 16 czerwca, w Hotelu „Magnat” w Piotrowicach. Podczas uroczystości wręczona została także odznaka „Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego”.

Zaproszenie na to szczególne wydarzenie przyjęli laureaci i wyróżnieni siedmiu poprzednich edycji konkursu „Słupecki Laur Gospodarczy”, Eugeniusz Grzeszczak – wieloletni Poseł i Senator, Wicemarszałek Sejmu VII kadencji, ale przede wszystkim pomysłodawca i organizatora pierwowzoru dla bieżącego plebiscytu, minionego konkursu „Słupecki Przedsiębiorca Roku”, jak również Wiceprezes Funduszu Rozwoju i Promocji Województwa Wielkopolskiego, samorządowcy: wójt Gminy Słupca Grażyna Kazuś, wójt Gminy Strzałkowo Dariusz Grzywiński, Michał Pyrzyk burmistrz Miasta Słupcy, wójt Gminy Lądek Artur Miętkiewicz, sekretarz Urzędu Gminy w Ostrowitem Grażyna Tylman, wójt Gminy Orchowo – Jacek Misztal, radni powiatowi, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Stefan Stencel, przedstawiciele służb i inspekcji powiatu słupeckiego

oraz tegoroczni nominowani do tytułu „Słupecki laur Gospodarczy 2017”:

Wielkopolskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego SA Zakład Produkcyjny w Stawiedyr. Jerzy Wujczak

Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Strzałkowie – główna księgowa Bogusława Żywicka i przewodniczący Rady Nadzorczej Kazimierz Pawlak

PEPERO-POLO w Ciążeniu  – Janusz Nowacki

Niepubliczne Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi MALI ODKRYWCY w Piotrowicach – właściciel  Dariusz Mikołajczyk, Barbara Wojtkowiak i Urszula Gierszewska

Ranczo MAŁE PERU w PiotrowicachDonata i Grzegorz Król oraz Milena i Dominik Bardega

Sala Zabaw FANTAZJA w SłupcyMonika Bylewska

Restauracja POD BIAŁĄ RÓŻĄ w SłupcyRenata i Hieronim Piech

SNEBO Onions w OrchowieGrant Saakian

Euro-Edukator Ewa Kanabus-Koszal w SkrzynceEwa Kanabus-Koszal i Żaneta Markiewicz

Gabinet Weterynaryjny GRAVET w SłupcyAgnieszka i Krzysztof Grajek

Chemical Worldwide Business SA w SłupcyWaldemar Gola, Barbara Drzewiecka i Paulina Adamczak-Kaczmarek

Siłownia Fitness SPA – FIT FAN CLUB w SłupcyWaldemar Gola, Barbara Drzewiecka i Paulina Adamczak-Kaczmarek

Krótki film promocyjny, zrealizowany przez Wojtka Lisiaka z portalu Twoja Słupca, ukazał działalność nominowanych podmiotów gospodarczych.

Kapituła Konkursu, w składzie: starosta Mariusz Roga – przewodniczący;  członkowie: Grażyna Kazuś – przewodnicząca Związku Gmin Regionu Słupeckiego, Anita Kubicka – kierownik Wydziału Strategii, Rozwoju, Turystyki i Promocji starostwa, Michał Pyrzyk – burmistrz Miasta Słupca, Sławomira Dębowska – z Meloradio; Wojciech Lisiak – red. nacz. Portalu Twoja Słupca oraz sekretarz kapituły Katarzyna Rybicka – z Wydziału Strategii Rozwoju Turystyki i Promocji Starostwa Powiatowego; dokonała podsumowania plebiscytu i wyłoniła Laureata, przyznała dwa równorzędne wyróżnienia, wyróżnienie honorowe oraz nagrody mediów.

Portal Twoja Słupca i Meloradio, przyznały swoją nagrodę – którą otrzymali: Grzegorz Król – MAŁE PERU w Piotrowicach oraz Sala Zabaw FANTAZJA w Słupcy

Wyróżnienie otrzymały dwa podmioty gospodarcze prowadzące działalność na terenie miasta Słupcy: Restauracja „Pod Biała Różą” oraz firmie Chemical Worldwide Business

Kapituła Plebiscytu przyznała także wyróżnienie specjalneHonorowy Słupecki Laur Gospodarczy – za szczególne osiągnięcia w prowadzeniu przedsiębiorstwa na przestrzeni nie tylko minionego roku, ale i całej jego działalności, który otrzymała Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Strzałkowie.  Spółdzielnia swoją działalność rozpoczęła w 1905 r. – od ponad 110 lat wpisuje się w krajobraz gospodarczy gminy Strzałkowo i powiatu słupeckiego.

Tytuł „Słupecki Laur Gospodarczy 2017” otrzymał Gabinet Weterynaryjny GRAVET ze Słupcy.

Podczas uroczystości wręczone zostały także odznaki „Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego”. Przedmiotowe uchwały Rady Powiatu Słupeckiego odczytał Stefan Stencel – wiceprzewodniczący Rady Powiatu Słupeckiego, natomiast laudacje odczytała kierownik Wydziału Strategii Rozwoju Turystyki i Promocji Anita Kubicka.

Tym szczególnym wyróżnieniem honorowym odznaczeni zostali: właściciel Restauracji „Jabłona” w Powidzu Bogumił Pietruszewski oraz właściciel firmy Kamena Polanowo Tomasz Białkowski – obie firmy prowadza działalność na terenie Gminy Powidz.

Tradycyjnie galę ubogaciła muzyczna niespodzianka – duet męski – przyjaciele z gm. Lądek – Janek Słowiński i Hubert Szkudlarek – ci młodzi panowie są częścią większego składu muzycznego o nazwie La luna.

Janek Słowiński pochodzi z Lądu – jest absolwentem ZSE Słupcy, w klasie hotelarsko-gastronomicznej, swoją dalszą drogę edukacji realizuje w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii w  Poznaniu, poza tym jako student pracuje no i gra oczywiście.

Hubert Szkudlarek pochodzi z Ratynia – jest absolwentem LO Słupca i ZSM im. A.Szeluty w Słupcy w klasie akordeonu. Hubert studiuje dziennie na politechnice poznańskiej na wydziale elektroniki i telekomunikacji oraz pracuje jako programista. W wolnych chwilach gra na akordeonie oraz od pewnego czasu próbuje swych sił grając na cajonie (czyt. kachonie).

Dziękujemy za piękną dekorację roślinną, którą przygotowała Szkółka Słowińscy z Lądu – szkółka drzew, krzewów i traw ozdobnych.

Dziękujemy także bardzo serdecznie gospodarzom miejsca – właścicielom Hotelu Magnat w Piotrowicach, za wielka gościnności i życzliwość.

Dziękujemy pracownikom – akustykom MDK Słupca – Krzysztofowi Rybickiemu i Przemysławowi Kwiatkowskiemu za profesjonalną obsługę techniczną wydarzenia.

Galę prowadzili – Katarzyna Rybicka i Jarosław Dębski.