23 listopada – I sesja Rady Powiatu Słupeckiego

Zgodnie z Postanowieniem Komisarza Wyborczego w Koninie II  z dnia 9 listopada 2018 roku w sprawie zwołania I sesji Rady Powiatu Słupeckiego

wybranej w wyborach samorządowych zarządzonych na dzień 21 października 2018 roku –

I sesja Rady Powiatu Słupeckiego

odbędzie się 23 listopada 2018 r. (piątek) o godzinie 1600

w Sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy, ul. Poznańska 20

 

Proponowany porządek  obrad:

 1. Otwarcie obrad.
 2. Wręczenie radnym zaświadczeń o wyborze na radnego.
 3. Złożenie ślubowania przez radnych.
 4. Stwierdzenie quorum.
 5. Uchwalenie porządku obrad.
 6. Wybór Komisji Skrutacyjnej.
 7. Wybór Przewodniczącego Rady Powiatu.
 8. Przejęcie prowadzenia obrad przez Przewodniczącego.
 9. Wybór Wiceprzewodniczącego Rady.
 10. Wolne głosy i wnioski.
 11. Zakończenie obrad

Złota Żaba 2018/19 na start!

22 i 23 listopada 2018 r. w 286 szkołach podstawowych w województwie wielkopolskim i województwie lubuskim zostanie przeprowadzony wewnątrzszkolny etap 26. edycji „Złotej Żaby”, konkursu w dziedzinie języka polskiego i literatury oraz w dziedzinie matematyki. Tegoroczna edycja została zaadresowana do uczniów klas: 7.,8. oraz 3. gimnazjalnych. „Złota Żaba” cieszy się od lat wielką popularnością.

Zobacz więcej →

Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 – ogłoszono listę rankingową

Wyniki naboru wniosków w województwie wielkopolskim – edycja 2018/2019
Zgodnie z harmonogramem realizacji programu wieloletniego pn.: „Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”, Komisja ds. oceny wniosków o dofinansowanie zadań zakończyła ocenę wniosków złożonych w ramach naboru przeprowadzonego w 2018 roku.
Komisja przyjęła wstępną listę rankingową, która została zatwierdzona przez Wojewodę Wielkopolskiego. Jednostce samorządu terytorialnego przysługuje prawo wniesienia zastrzeżeń do wstępnej listy rankingowej wniosków w terminie do 20 listopada br. Wnioskodawca może wnieść zastrzeżenia do wstępnej listy wniosków jedynie w zakresie oceny merytorycznej wniosku dokonanej przez Komisję.
O dotrzymaniu terminu decyduje data wpływu do Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, al. Niepodległości 16/18, 61-713 Poznań. Komisja nie uwzględnia zastrzeżeń do wstępnej listy rankingowej wniesionych po terminie.

Konferencja podsumowująca praktyki zawodowe uczennic CKZiU Strzałkowo we Włoszech

W minionym roku szkolnym uczennice klasy technikum technologii żywności Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzałkowie odbyły dwutygodniowe praktyki w południowych Włoszech, w regionie Apulii, w mieście Alberobello. Praktyki zawodowe odbywały się w ramach programu Erasmus +, we współpracy z Cultura e Dintorni i Eccelsa Intituto Alta Formazione Del Gusto Alimentare. 13 listopada 2018r. odbyła się konferencja podsumowująca minione praktyki zawodowe, a także, a może przede wszystkim, spotkanie z przedstawicielami regionu Apulia. Spotkanie to odbyło się w Sali Herbowej Starostwa Powiatowego i uczestniczyli w nim także dyrektorzy szkół, lokalni przedsiębiorcy, przedstawiciele gospodarstw agroturystycznych, którzy w przyszłości będą mogli nawiązać współpracę z przedsiębiorcami/rolnikami z regionu Apulia. Delegacja włoska składała się z przedstawicieli organizacji Cultura e Dintorni, szkoły mistrzów cukiernictwa Eccelsa. Przyjechał także włoski mistrz cukiernictwa – Mistrz Świata w swoim fachu – Giuseppe Russi, który dał pokaz przygotowania, wypieku i dekoracji czekoladowych babeczek.      

Zobacz więcej →

ĆWICZENIE RENEGADE – włączenie syren

KOMUNIKAT

ĆWICZENIE RENEGADE – w dniach 14-15 listopada 2018 r. odbędzie się ćwiczenie RENEGADE z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności.

Nadane mogą być sygnały alarmowe (syrena) oznaczające: ogłoszenie alarmu – dźwięk modulowany trwający trzy minuty oraz odwołanie alarmu – dźwięk ciągły trwający trzy minuty.

Miejsko-Powiatowe obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Miejsko-Powiatowe obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęła polowa Msza św. na słupeckim rynku. Koncert pieśni patriotycznej dał Miejski Chór Kanon pod dyrekcją Tadeusza Kmiecika. Mszy św. przewodniczył rektor WSD w Lądzie ks. Mariusz Chamarczuk, homilię wygłosił ks. Krzysztof Szkopek – wikariusz parafii św. Wawrzyńca w Słupcy.

Patriotyczny, radosny występ przygotowały dzieci z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Słupcy. W południe uczestnicy Święta Niepodległości wspólnie odśpiewali Hymn Państwowy, po czym nastąpił przemarsz pod Pomnik Niepodległości, gdzie wszystkich gości i uczestników święta powitał starosta Mariusz Roga. Okolicznościowe wystąpienie wygłosił burmistrz Michał Pyrzyk.

Podczas uroczystości, Maciej Sytek Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego wręczył  odznakę „Zasłużony dla Województwa Wielkopolskiego” Markowi Walczakowi, prezesowi OSP w Piotrowicach.

W dalszej części uroczystości nastąpiło złożenie przez delegacje wiązek kwiatów przy pomniku. Koncert pieśni patriotycznych dała Orkiestra Dęta OSP Słupca pod batutą kapelmistrza Jana Jasińskiego.

Na słupeckim rynku odbyły się „Imieniny Ulicy 11 listopada” – radosny, niepodległościowy piknik z udziałem przedstawicieli szkół i organizacji pozarządowych.

 

ZSP Zagórów – uczniowie na praktykach w Grecji

PROGRAM  ERASMUS +

GRECJA – NOWY PANTELEIMON

„ Moja praktyka startem w przyszłość ”

Realizacja programu trwała od  11 X 2018 do 7 XI 2018 i odbywała się na terenie Riwiery Olimpijskiej w Grecji. W programie wzięły udział 24 osoby z klas teleinformatycznych. Codzienne zajęcia z informatyki, robotyki, programowania realizowane były na terenie ośrodka wypoczynkowego San Panteleimon. Oprócz obowiązkowych punktów programu zwiedzaliśmy najbliższą i tę nieco dalszą okolicę. A było czym się napawać bo „nasza miejscowość ” jest malowniczo położona miedzy morzem Egejskim a Olimpem. Zobaczyliśmy słynne Meteory, Ateny, wyspę Skiatos a także miejscowość Litochoro, Leptokaria, Platamonas. Byliśmy na Święcie Kasztana  w Skotinie  i w urokliwym Starym Pantaleimon  a także wąwozie Eneas i Neromilos w Masywie Olimpijskim. Mieliśmy również okazję zobaczyć produkcję słynnej greckiej fety i tłoczenie oliwy z oliwek. Dodatkowo sumiennie uczyliśmy się języka greckiego  ( w wersji użytkowej) oraz znanego tańca sirtaki …

Opiekunami praktyk były Wioletta Woźna i Iwona Wilczyńska-Kałużna.

Wrażenia z pobytu w relacji uczestników:

Oskar „…najbardziej podobały mi się praktyki prowadzone przez charyzmatycznych wykładowców…a także przepiękne widoki….”

Filip „…wycieczki, widoki i nauka tańca …”

Mateusz „…na praktykach dużo się nauczyłem, fajna obsługa hotelowa, wycieczki…”

Adrian „…jest super, dużo się nauczyłem…”

Wiktor „…jest pięknie i miło spędzam czas…”

Dawid „…Grecja strasznie mi się podoba, ludzie są bardzo mili”

Adam „Bardzo miła atmosfera, super się czuję będąc tutaj…”

Jakub „…Praktyki w Grecji to dla nas unikalna szansa zdobycia doświadczenia zawodowego, przy okazji zwiedzając ten piękny kraj i spotykając wyjątkowych ludzi zarówno mieszkańców lokalnej społeczności jak i uczestników Erasmusa z innych rejonów Polski…”

Damian „…Dzięki projektowi zwiedziliśmy nowe państwo, poznając język a przy tym mogliśmy kształcić się w zawodzie…”

Szymon „…Grecja to piękny kraj, mili ludzie, obsługa hotelu i jedzenie dobre…”

Kacper „…świetne wycieczki, ciekawe praktyki…”

Michał „…Grecja to cudowny kraj, pełen pięknych , nadmorskich miast. Wspaniały hotel…”

Paweł „…podobały mi się zajęcia z naszymi instruktorami oraz liczne wycieczki i integracja z innymi grupami…”

Piotr „…w Grecji poznałem wielu ciekawych ludzi i zobaczyłem interesujące  kulturowo miejsca…”

Krystian „…Najbardziej podobało mi się miejsce usytuowania naszego hotelu- góry i morze w jednym, postawa Greków wobec Polaków- są mili, życzliwi, posługują się polskim  słownictwem…”

Paweł „… Najlepsze chwile w moim życiu …”

Dominik „…Niepowtarzalne przeżycie, jedyne takie w życiu , które pozwala  rozwinąć się społecznie i zawodowo… ”

Dawid „…zwiedziliśmy dużo ciekawych miejsc, na interesujących praktykach składaliśmy roboty i dużo programowaliśmy…”

Michał „… jest okay…”

9 listopada – nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Słupeckiego

Przewodniczący Rady Powiatu

zwołuje

L nadzwyczajną sesję Rady Powiatu Słupeckiego

Sesja odbędzie się 9 listopada 2018 r. (piątek) o godzinie 1000 w sali „Herbowej” Starostwa Powiatowego w Słupcy, ul. Poznańska 20

Porządek  obrad:

 1. Otwarcie obrad.
 2. Stwierdzenie quorum.
 3. Przedstawienie porządku obrad.
 4. Przyjęcie protokołu Nr XLIX/2018 z sesji Rady Powiatu Słupeckiego z dnia 17 października 2018 roku.
 5. Interpelacje i zapytania radnych.
 6. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na ustanowienie hipoteki na nieruchomości będącej własnością Powiatu Słupeckiego.
 7. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych.
 8. Wolne głosy i wnioski.
 9. Zakończenie obrad.