To honorowe wyróżnienie od lat przyznawane jest przez Radę Powiatu podmiotom i osobom, które w szczególny sposób przyczyniają się do rozwoju naszego regionu.

 

 

Ewidencja przyznanych Odznak „Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego” w kadencjach.

 

Kadencja 1998-2002
Lp. Data posiedzenia Przyznane Odznaki
1 22.04.2002 Ochotnicza Straż Pożarna im. Józefa Wrzesińskiego w Lądku
Stanisław Radosz
Tadeusz Wiśniewski
2 14.05.2002 Gmina Powidz
Gmina Orchowo
Komenda Powiatowa Policji w Słupcy
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy
3 27.08.2002 Ludowy Bank Spółdzielczy Strzałkowo
Bank Spółdzielczy Zagórów
Mostostal Słupca S.A.
Bank Spółdzielczy Słupca
LO im. Marszałka J. Piłsudskiego w Słupcy
ZSE im. M. Jackowskiego w Słupcy
33 Baza Lotnicza
Jarecki Marian
4 16.09.2002 Klub Seniora „Odrodzenie” w Słupcy
Spółdzielnia Inwalidów „Przyjaźń”
Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Salezjańskiego w Lądzie nad Wartą
Eugeniusz Grzeszczak
Józef January Jasiński
Tadeusz Nowakowski
Zenon Dominiak
5 02.10.2002 Józef Chwiłowicz
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Słupcy
Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Związku Gmin Regionu Słupeckiego
Kadencja 2002-2006
1 05.08.2003 Klub Seniora Złota Jesień” z Orchowa
Słupeckie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne
Ochotnicza Straż Pożarna w Słupcy
2 12.08.2003 Urząd Skarbowy w Słupcy
3 23.11.2004 Stanisław Przydryga
Stanisław Pijanowski
Henryk Wolski
4 08.02.2005 Krzysztof Stasiak
5 24.08.2006 Grzegorz Petrowski
Kółko Rolnicze w Orchowie
6 14.09.2006 Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupcy
Kazimierz Kazimierczak
Błażej Jan Berdziński
Stanisław Stefan Młodożeniec
Kadencja 2006-2010
1 25.05.2007 Janusz Szykuła
Janina Dolatowska
Dariusz Wechta
Marek Dranikowski
2 29.02.2008 Antoni Bolesłwa Dobersztyn
Andrzej Kończak
Eugeniusz Józef Wrzesiński
Leonia, Grażyna Harmacińska-Nyczka
Karol, Andrzej Wyszomirski
Wodna Drużyna Ochotniczej Strazy Pożarnej w Ostrowitem
Tadeusz Kominowski
Kadencja 2010-2014
1 19.04.2011 Włodzimierz, Kazimierz Bednarski
Henryk Śmigielski
Wojciech Mendelak
Wiesław, Bogdan Leśniakiewicz
Spółdzielnia Mieszkaniowa w Słupcy
Spółdzielnia Mleczarska Udziałowców w Strzałkowie
2 21.08.2012 Marek Dardzikowski
Ryszard Świercz
Ochotnicza Straż Pożarna w Słupcy – Orkiestra Dęta
Bogna, Ewa Wojciechowska
Słowińscy sp.j
Zakład Obróbki Granitu POLGRANIT
Stefan Zieliński
Kadencja 2014-2018
1 06.05.2015 Przedsiębiorstwo-Wydawniczo-Handlowe „PRINT”
Andrzej Słowiński
Waldemar, Piotr Matuszak
Mirosław Jemielniak
KONSPOL BIS Zakład Uboju i Przetwórstwa Kurczaka
Maciej, Tomasz Chojnacki
2 19.04.2016 Cech Rzemiosł Różnych w Słupcy
Muzeum Archeologiczne w Poznaniu
Agnieszka Pantkowska
3 22.04.2016 Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Słupcy
Klub Jeździecki Zagórów
4 09.08.2016 Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich „KANWA” w Orchowie
5 11.04.2017 Czesław Dykszak
Zespół Szkół Muzycznych im. Apolinarego Szeluty w Słupcy
Irena Grzeszczak
ELMONTER OŚWIETLENIE
Bogumił Maciej Pietruszewski
6 2018 Marek Kujawa
Kamena Polanowo
Tadeusz Krotoszyński