13.09.2018 roku odbyły się V Spławikowe Zawody Wędkarskie zorganizowane przez Dom Pomocy Społecznej w Skubarczewie oraz Stowarzyszenie Wspólnie Więcej. Udział w tegorocznych zawodach wzięło 12 placówek. Zapalonych wędkarzy serdecznie przywitał Dyrektor DPS Andrzej Nowakowski wraz z Prezesem Stowarzyszenia Wspólnie Więcej Dominiką Witkowską.

Uroczystego otwarcia zawodów przy dźwięku fanfar dokonał wicestarosta powiatu słupeckiego Szymon Grzywiński. Łowiska użyczył nam p. Józef Andrzejewski ze Skubarczewa. W organizację zawodów aktywnie włączyli się również członkowie koła wędkarskiego nr. 11 w Orchowie. W czasie trwających zawodów na terenie DPS odbywały się zabawy integracyjne dla pozostałych gości.

Nie zabrakło tańca, wspólnego śpiewania m.in. z Zespołem flażoletowym ze Szkoły Podstawowej w Słowikowie pod kierownictwem Marii Czech. Wszyscy przybyli goście mogli spróbować swoich sił strzelając do celu z kul paintballowych do puszek i tarczy  dzięki uprzejmości Damiana Langa Pola Paintballowego Medal  of Color w Bibiannie.

Zwycięzcą w kategorii złowionej największej ryby został  Bonifacy Kędzierski z DPS Gniezno, który również zajął I miejsce w całych zawodach wędkarskich z liczbą punktów 1660. w kategorii najmniejsza złowiona ryba trofeum otrzymał Dariusz Filip z ŚDS Trzemeszno. Drugie i trzecie miejsce w zawodach zajęli kolejno Jacek Nawrocki z DPS Września 260 punktów oraz Sławomir Przybyszewski z ŚDS Słowikowo 200 punktów. Nagrody wręczał Dyrektor DPS wraz z członkami Kola Wędkarskiego.