•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Czerwiec 2017
PNWTSRCZPTSOND
   
1
2
5
6
7
8
9
10
11
12
14
15
16
17
18
19
20
21
22
24
26
27
28
29
30
  
   
29/7/2017
XXII Ogólnopolski Otwarty Turniej Plażowej Piłki Siatkowej w Przybrodzinie
30/7/2017
XXII Ogólnopolski Otwarty Turniej Plażowej Piłki Siatkowej w Przybrodzinie


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt
Strona główna / Aktualności / Powiat

         Powiat 
  Z inicjatywy starosty Mariusza Rogi, 2 lipca, w Sali Herbowej Słupeckiego Starostwa odbyło się spotkanie informacyjne nt. możliwości pozyskiwania środków unijnych w III i IV kwartale bieżącego roku.
  28 czerwca na stadionie miejskim w Zagórowie przeprowadzono IX Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze dla jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu słupeckiego. Z zawodach wzięło udział 26 drużyn, w tym 6 MDP dziewcząt, 7 MDP chłopców, 5 kobiecych i 8 seniorów. Drużyny honorował m.in. starosta słupecki Mariusz Roga, komendant KP PSP Słupca Sławomir Kaczorkiewicz prezes Zarządu Oddziału Gminno-Miejskiego ZOSP RP Eugeniusz Grzeszczak, wójt gm. Lądek Artur Miętkiewicz. OSP Lądek wywalczyła potrójne Mistrzostwo Powiatu – w kategorii MDP dziewcząt i chłopców oraz seniorów.
  24 czerwca w Sali Herbowej Starostwa Powiatowego odbyły się warsztaty tematyczne nt. Eurofunduszy w latach 2014-2020 – jako źródła dodatkowego wsparcia finansowego samorządów, zorganizowane przez Związek Powiatów Polskich. Uczestników spotkania, którzy przybyli z ościennych powiatów: konińskiego, tureckiego i kolskiego, jak również z miasta i powiatu poznańskiego oraz jednostek podległych powiatowi słupeckiemu, powitał starosta Mariusz Roga.
  W roku 2007 gmina Stare Miasto, Nowy Tomyśl, Rzgów, Lądek, Golina, Dąbie, Kościelec i Krzymów powołały Stowarzyszenie Samorządowe A2 Wielkopolska, w ramach którego można lobować i podejmować szereg wspólnych przedsięwzięć. 12 czerwca starosta słupecki Mariusz Roga wziął udział w Walnym Zgromadzeniu Stowarzyszenia, które odbyło się w Starym Mieście. Ważnym punktem obrad był wybór Zarządu Stowarzyszenia i członków Komisji Rewizyjnej.
  W miniony piątek (19.06) odbyła się uroczysta gala podsumowująca V edycję konkursu „Słupecki Laur Gospodarczy”. Uroczystość została połączona z wręczeniem odznak „Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego”. Zaproszenie starosty Mariusza Rogi przyjęli przedstawicieli życia gospodarczego, przedstawicieli władz samorządowych, przedstawiciele mediów i liczne grono zaproszonych gości.
  „Fundusze europejskie na edukację” to cykl spotkań informacyjnych dotyczących możliwości pozyskania Funduszy Europejskich w nowej perspektywie finansowej 2014-2020. 17 czerwca w Starostwie Powiatowym w Słupcy odbyło się spotkanie skierowane do przedstawicieli instytucji oświatowych (m.in. szkół, przedszkoli, uczelni).
  Tradycją Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kosewie jest organizacja dorocznego Pikniku Rodzinnego. 12 czerwca wicestarosta Szymon Grzywiński wziął udział w tym radosnym wydarzeniu.
  Laureatów plebiscytu SuperGlina 2014 wyłoniono pod koniec maja br. W drodze głosowania sms-owego wybrano dziewięcioro policjantek i policjantów, którzy cieszyli się największym uznaniem wśród mieszkańców - czytelników dziennika Głos Wielkopolski. Uroczystość uhonorowania zwycięzców odbyła się 11 czerwca na terenie siedziby Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu na ul. Taborowej.
  9 czerwca w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczania Krzyży Wolności i Solidarności. Wręczał je prezes Instytutu Pamięci Narodowej Łukasz Kamiński wspólnie z Wojewodą Wielkopolskim Piotrem Florkiem.
  Starosta Słupecki Mariusz Roga złożył najlepsze gratulacje i życzenia Szanownym Jubilatom -  Mariannie i Zenonowi Hejnom – zamieszkałym w Polanowie gm. Powidz, którzy świętują jubileusz 65-lecia pożycia małżeńskiego „Żelazne Gody”.
  Jednym z ważniejszych punktów Święta 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego w Powidzu (29.05) było podpisanie przez gen.bryg.pil. Mirosława Jemielniaka i Starostę Słupeckiego Mariusza Rogę porozumienia o współpracy między Dowództwem 3. Skrzydła a Powiatem Słupeckim. Ponadto generał Jemielniak został uhonorowany medalem „Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego”, który wręczyli mu: Starosta Powiatu Mariusz Roga i Przewodniczący Rady Powiatu Bogdan Jastrząb.
  Starosta Słupecki przewodniczył finalnemu posiedzeniu kapituły konkursu „Słupecki Laur Gospodarczy 2014”, które odbyło się w Sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy (28.05.). Uczestnicy spotkania podsumowali przeprowadzone wizytacje (w dniach12-15.05 oraz 21.05) w zgłoszonych do konkursu firmach, tym samym dokonując wyboru – w głosowaniu jawnym – zwycięzcy, wyróżnionych i laureata nagrody mediów.

znaleziono: 332 artykuły na 17 stronach
« poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17   - nastepna »