•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Marzec 2017
PNWTSRCZPTSOND
  
2
3
4
5
6
7
9
11
12
13
14
16
17
18
19
20
21
22
23
26
27
28
29
30
31
  
   
25/3/2017
DRZWI OTWARTE - 25 marca (sobota) w szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu Słupeckiego będzie można zapoznać się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2017-2018


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt
Strona główna / Aktualności / Powiat

         Powiat 
  Rok 2014 w ochronie przeciwpożarowej powiatu omówili słupeccy strażacy. W naradzie zorganizowanej w siedzibie Komendy Powiatowej wzięli udział m.in. Marszałek Eugeniusz Grzeszczak pełniący również funkcję Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Z OSP RP,  z – ca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Lech Janiak oraz Dowódca 33 Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu płk pil. mgr inż. Mieczysław Gaudyn.
  Po raz pierwszy w tej kadencji wójtowie i burmistrzowie naszego powiatu spotkali się na zorganizowanym przez Starostę Słupeckiego Mariusza Roga posiedzeniu, które odbyło się w dniu 6 lutego w Starostwie Powiatowym w Słupcy.
  TWOJA OPINIA JEST WAŻNA
  Do Słupcy, gdzie mieszka rotmistrz Andrzejak, w dniu 3 lutego przyjechało wielu gości.
100 – letniego Jubilata odwiedzili m.in. Beata Oczkowicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej; Eugeniusz Grzeszczak, wicemarszałek Sejmu; Piotr Florek, wojewoda wielkopolski, gen. bryg. pil. Mirosław Jemielniak, dowódca 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego w Powidzu. Byli oczywiście żołnierze – z gen. bryg. Andrzejem Kuśnierkiem, dowódcą 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej na czele. Współgospodarzem urodzinowych uroczystości był 7 Batalion Strzelców Konnych Wielkopolskich  z Wędrzyna. To oni kultywują bojowe tradycje pułku, w którym pełnił służbę jubilat.
  Do jubileuszowego XX plebiscytu „Słupczanin Roku 2014” zgłoszono cztery kandydatury: Andrzeja Madaja (projektanta i nadzorcę dróg), Jacka Wałowskiego (organizatora Szlachetnej Paczki na naszym terenie), Annę Czerniak (instruktorkę teatru w słupeckim MDK) oraz wolontariuszy z Fundacji Orange: Leszka Wysokowskiego i Jana Bartoszczaka.
  W niedzielę 25 stycznia w kościele pw. bł. Michała Kozala BM w Słupcy abp Wojciech Polak odprawił Mszę św. z okazji rocznicy śmierci patrona parafii.
  Krzysztof Gajewski to zwycięzca konkursu na stanowisko Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg.
  Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Słupcy z siedzibą w Słomczycach Pani Ryszarda Wieczorek odchodzi na emeryturę.
  Starosta Słupecki Mariusz Roga został ponownie wybrany na wiceprzewodniczącego Konwentu Starostów Województwa Wielkopolskiego.
  Wojewoda wielkopolski Piotr Florek wręczył 20 stycznia br. odznaczenia państwowe. Zasłużeni Wielkopolanie uhonorowani zostali Krzyżami Zasługi, Medalami za Długoletnią Służbę oraz Medalami Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej.
  Dla potrzeb Środowiskowego Domu Samopomocy w Lucynowie zakupiono nowy samochód. Jego koszt to 128 800 zł.
  Koniec roku to doskonała okazja do podsumowań i snucia planów na kolejne dwanaście miesięcy. W tym celu Starosta Mariusz Roga, Burmistrz Słupcy Michał Pyrzyk oraz Wicemarszałek Sejmu RP Eugeniusz Grzeszczak zaprosili do auli im. T. Wiśniewskiego w Zespole Szkół Ekonomicznych w Słupcy samorządowców i przedstawicieli życia gospodarczego.
  Basia Jurga to pierwsze dziecko urodzone po nowym roku w powiecie słupeckim. Waży 2650 g i mierzy 48 cm. Dziewczynka przyszła na świat 2 stycznia o 8:45 w słupeckim szpitalu.
  Do Słupcy wrócił Sąd Rejonowy, który dzięki tak zwanej „reformie Gowina” był jedynie oddziałem zamiejscowym sądu w Koninie.
  Koniec roku 2014 to również koniec realizacji projektu pn: „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej Powiatu Słupeckiego” realizowanego przez Powiat Słupecki. Projekt ten, współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, jest największym zarówno pod względem wartościowym, jak i rzeczowym projektem realizowanym dotychczas przez Powiat Słupecki przy współfinansowaniu środków z Unii Europejskiej.
  Świąteczna wizyta Starosty u dzieci w słupeckim szpitalu.
  Starosta Słupecki Mariusz Roga z wizytą przedświąteczną u trojaczków.
 
Informujemy, że w dniu 24 grudnia (Wigilia-środa)
Starostwo Powiatowe w Słupcy
będzie NIECZYNNE.

znaleziono: 332 artykuły na 17 stronach
« poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17   - nastepna »