•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Kwiecień 2017
PNWTSRCZPTSOND
     
1
2
3
4
5
6
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
23
24
25
26
28
29
30
   
27/4/2017
27 kwietnia Muszkieterowie dla Polek - ZADBAJ O SWOJE ZDROWIE - PRZEBADAJ SIĘ Z MUSZKIETERAMI W SŁUPCY I WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE
1/5/2017
Zapraszamy na Wiosenny Koncert 1majowy w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Słupca
3/5/2017
Miejsko Powiatowe Obchody Święta Konstytucji
3/5/2017
XVII Spotkania z Folklorem
13/5/2017
13 maja - Dzień Otwartych Koszar z okazji Święta 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt
Strona główna / Aktualności / Powiat

         Powiat 
  Starostwo Powiatowe w Słupcy oraz Muzeum Archeologiczne w Poznaniu – główni organizatorzy XI Ogólnopolskiego Festiwalu Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie ustalili wyczekiwany przez wielu dwudniowy program imprezy w dniach 6-7 czerwca br.
  „Słupecki Laur Gospodarczy 2014” – o zdobycie takiego, prestiżowego tytułu po raz piąty powalczyć mogą przedsiębiorcy Powiatu Słupeckiego.
  1 marca po raz piąty obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, święto państwowe ustanowione przez Sejm RP w 2011 roku, poświęcone żołnierzom partyzantki antykomunistycznej, którzy z bronią w ręku opierali się powojennej sowietyzacji Polski.
  Kolejny sukces na swoim koncie może odnotować Spółdzielnia Mleczarska Udziałowców w Strzałkowa. Otóż we wtorek (3 marca) w Auli Uniwersytetu  im. Adama Mickiewicza w Poznaniu ogłoszono rozstrzygnięcie XX-jubileuszowej gali konkursu "Gospodarczo-Samorządowy HIT Wielkopolski".
  Rok 2014 w ochronie przeciwpożarowej powiatu omówili słupeccy strażacy. W naradzie zorganizowanej w siedzibie Komendy Powiatowej wzięli udział m.in. Marszałek Eugeniusz Grzeszczak pełniący również funkcję Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Z OSP RP,  z – ca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Lech Janiak oraz Dowódca 33 Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu płk pil. mgr inż. Mieczysław Gaudyn.
  Po raz pierwszy w tej kadencji wójtowie i burmistrzowie naszego powiatu spotkali się na zorganizowanym przez Starostę Słupeckiego Mariusza Roga posiedzeniu, które odbyło się w dniu 6 lutego w Starostwie Powiatowym w Słupcy.
  TWOJA OPINIA JEST WAŻNA
  Do Słupcy, gdzie mieszka rotmistrz Andrzejak, w dniu 3 lutego przyjechało wielu gości.
100 – letniego Jubilata odwiedzili m.in. Beata Oczkowicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej; Eugeniusz Grzeszczak, wicemarszałek Sejmu; Piotr Florek, wojewoda wielkopolski, gen. bryg. pil. Mirosław Jemielniak, dowódca 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego w Powidzu. Byli oczywiście żołnierze – z gen. bryg. Andrzejem Kuśnierkiem, dowódcą 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej na czele. Współgospodarzem urodzinowych uroczystości był 7 Batalion Strzelców Konnych Wielkopolskich  z Wędrzyna. To oni kultywują bojowe tradycje pułku, w którym pełnił służbę jubilat.
  Do jubileuszowego XX plebiscytu „Słupczanin Roku 2014” zgłoszono cztery kandydatury: Andrzeja Madaja (projektanta i nadzorcę dróg), Jacka Wałowskiego (organizatora Szlachetnej Paczki na naszym terenie), Annę Czerniak (instruktorkę teatru w słupeckim MDK) oraz wolontariuszy z Fundacji Orange: Leszka Wysokowskiego i Jana Bartoszczaka.
  W niedzielę 25 stycznia w kościele pw. bł. Michała Kozala BM w Słupcy abp Wojciech Polak odprawił Mszę św. z okazji rocznicy śmierci patrona parafii.
  Krzysztof Gajewski to zwycięzca konkursu na stanowisko Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg.
  Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Słupcy z siedzibą w Słomczycach Pani Ryszarda Wieczorek odchodzi na emeryturę.
  Starosta Słupecki Mariusz Roga został ponownie wybrany na wiceprzewodniczącego Konwentu Starostów Województwa Wielkopolskiego.
  Wojewoda wielkopolski Piotr Florek wręczył 20 stycznia br. odznaczenia państwowe. Zasłużeni Wielkopolanie uhonorowani zostali Krzyżami Zasługi, Medalami za Długoletnią Służbę oraz Medalami Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej.

znaleziono: 332 artykuły na 17 stronach
« poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17   - nastepna »