•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Sierpien 2017
PNWTSRCZPTSOND
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
31
   
   
30/8/2017
30 sierpnia bezpłatne badania cytologiczne dla Pań z terenu Powiatu Słupeckiego


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt
Strona główna / Aktualności / Powiat

         Powiat 
  24 czerwca w Sali Herbowej Starostwa Powiatowego odbyły się warsztaty tematyczne nt. Eurofunduszy w latach 2014-2020 – jako źródła dodatkowego wsparcia finansowego samorządów, zorganizowane przez Związek Powiatów Polskich. Uczestników spotkania, którzy przybyli z ościennych powiatów: konińskiego, tureckiego i kolskiego, jak również z miasta i powiatu poznańskiego oraz jednostek podległych powiatowi słupeckiemu, powitał starosta Mariusz Roga.
  W roku 2007 gmina Stare Miasto, Nowy Tomyśl, Rzgów, Lądek, Golina, Dąbie, Kościelec i Krzymów powołały Stowarzyszenie Samorządowe A2 Wielkopolska, w ramach którego można lobować i podejmować szereg wspólnych przedsięwzięć. 12 czerwca starosta słupecki Mariusz Roga wziął udział w Walnym Zgromadzeniu Stowarzyszenia, które odbyło się w Starym Mieście. Ważnym punktem obrad był wybór Zarządu Stowarzyszenia i członków Komisji Rewizyjnej.
  W miniony piątek (19.06) odbyła się uroczysta gala podsumowująca V edycję konkursu „Słupecki Laur Gospodarczy”. Uroczystość została połączona z wręczeniem odznak „Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego”. Zaproszenie starosty Mariusza Rogi przyjęli przedstawicieli życia gospodarczego, przedstawicieli władz samorządowych, przedstawiciele mediów i liczne grono zaproszonych gości.
  „Fundusze europejskie na edukację” to cykl spotkań informacyjnych dotyczących możliwości pozyskania Funduszy Europejskich w nowej perspektywie finansowej 2014-2020. 17 czerwca w Starostwie Powiatowym w Słupcy odbyło się spotkanie skierowane do przedstawicieli instytucji oświatowych (m.in. szkół, przedszkoli, uczelni).
  Tradycją Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kosewie jest organizacja dorocznego Pikniku Rodzinnego. 12 czerwca wicestarosta Szymon Grzywiński wziął udział w tym radosnym wydarzeniu.
  Laureatów plebiscytu SuperGlina 2014 wyłoniono pod koniec maja br. W drodze głosowania sms-owego wybrano dziewięcioro policjantek i policjantów, którzy cieszyli się największym uznaniem wśród mieszkańców - czytelników dziennika Głos Wielkopolski. Uroczystość uhonorowania zwycięzców odbyła się 11 czerwca na terenie siedziby Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu na ul. Taborowej.
  9 czerwca w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczania Krzyży Wolności i Solidarności. Wręczał je prezes Instytutu Pamięci Narodowej Łukasz Kamiński wspólnie z Wojewodą Wielkopolskim Piotrem Florkiem.
  Starosta Słupecki Mariusz Roga złożył najlepsze gratulacje i życzenia Szanownym Jubilatom -  Mariannie i Zenonowi Hejnom – zamieszkałym w Polanowie gm. Powidz, którzy świętują jubileusz 65-lecia pożycia małżeńskiego „Żelazne Gody”.
  Jednym z ważniejszych punktów Święta 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego w Powidzu (29.05) było podpisanie przez gen.bryg.pil. Mirosława Jemielniaka i Starostę Słupeckiego Mariusza Rogę porozumienia o współpracy między Dowództwem 3. Skrzydła a Powiatem Słupeckim. Ponadto generał Jemielniak został uhonorowany medalem „Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego”, który wręczyli mu: Starosta Powiatu Mariusz Roga i Przewodniczący Rady Powiatu Bogdan Jastrząb.
  Starosta Słupecki przewodniczył finalnemu posiedzeniu kapituły konkursu „Słupecki Laur Gospodarczy 2014”, które odbyło się w Sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy (28.05.). Uczestnicy spotkania podsumowali przeprowadzone wizytacje (w dniach12-15.05 oraz 21.05) w zgłoszonych do konkursu firmach, tym samym dokonując wyboru – w głosowaniu jawnym – zwycięzcy, wyróżnionych i laureata nagrody mediów.
  Trwa plebiscyt Głosu Wielkopolskiego „Super Glina”, w którym nasz region reprezentują przedstawiciele z czterech powiatów: kolskiego, konińskiego, słupeckiego i konińskiego.
  Wicemarszałek Sejmu Eugeniusz Grzeszczak, poseł Tomasz Piotr Nowak, senator Piotr Gruszczyński, starosta Mariusz Roga, burmistrz Michał Pyrzyk, podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez siedzibą Starostwa Powiatowego w Słupcy (19.05), udzielili poparcia Prezydentowi RP Bronisławowi Komorowskiemu w II turze wyborów prezydenckich.
  XVII Powiatowy Dzień Strażaka w Słupcy (17.05) połączony został z 100. rocznicą śmierci założyciela Straży Ogniowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Słupcy oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Lądku i Kowalewie Opactwie dr. Bronisława Gutowskiego oraz z uroczystym włączeniem Ochotniczej Straży Pożarnej w Słupcy do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego.

znaleziono: 332 artykuły na 17 stronach
« poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17   - nastepna »