•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Grudzien 2017
PNWTSRCZPTSOND
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
18/12/2017
Skrócony czas pracy Wydziału Komunikacji i Transportu w dniu 18 grudnia - poniedziałek


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt


Strona główna / Aktualności / Powiat / HYUNDAI i20 zakupiony dla Domu dla Dzieci i Młodzieży SZANSA w Kosewie

         HYUNDAI i20 zakupiony dla Domu dla Dzieci i Młodzieży SZANSA w Kosewie


 

Gospodarność dyrektora Domu dla Dzieci i Młodzieży SZANSA w Kosewie Iwony Byczkowskiej pozwoliła na zakup samochodu osobowego marki HYUNDAI i20 na potrzeby tejże placówki.

Samochód oglądał starosta Mariusz Roga, chwaląc zakup nowego auta, które było bardzo potrzebne wychowankom „Szansy” – Auto to na pewno ułatwi pracę placówki z dwóch powodów. Po pierwsze – nie ma tylu połączeń komunikacyjnych między Słupcą a Kosewem, aby o każdej porze dnia i nocy nasi podopieczni mogli się przemieszczać – czy to do szkoły, na zajęcia praktyczne, czy do lekarza, czy w końcu wrócić do Kosewa. Druga sprawa to taka, że nie zawsze jest taki zakres spraw administracyjnych i takie ciężary do transportu, żeby trzeba było busa wysyłać. Dlatego też do załatwiania spraw drobnych, przewożenia dzieci i młodzieży ten samochód będzie się doskonale nadawał. Zapewne i dzięki temu zakupowi zaobserwujemy pewne oszczędności. Dobrze, że na koniec roku udało się wygospodarować środki finansowe na ten cel. Podkreślam tu ogromną gospodarność pani dyrektor Iwony Byczkowskiej.    

Dyrektor Byczkowska dodała, iż samochód jest nowy z salonu, jego koszt to – 46.550,00 zł. – W wyposażeniu otrzymaliśmy dodatkowo opony, dywaniki. - W naszym domu tak faktycznie jest, że do lekarza jedziemy z jedną czy dwoma osobami. Wysyłanie busa jest mało ekonomiczne. Zdarza się też bardzo często, że odbieramy nasze dzieci ze szkoły – skręcona kostka, czy jakiś inny drobny uraz. Cieszymy się bardzo, że mogliśmy zakupić osobowe auto na potrzeby naszego Domu.      


     czytan : 816