•  
Powiat Słupecki - Ziemia Warta Odkrycia                                     Znajdź nas na facebooku
Listopad 2017
PNWTSRCZPTSOND
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
12
14
15
16
17
18
19
20
21
23
24
25
26
27
28
29
30
   
   


» Charakterystyka

» Historia

» Władze Powiatu

» Gminy i Miasta

» Edukacja

» Kultura

» Zdrowie

» Sport

» Turystyka i Rekreacja

» Baza noclegowa i gastronomiczna

» Imprezy

» Galeria

» Filmy

» Strategia Powiatu Słupeckiego

» Organizacje Pozarządowe

» Przedsiębiorczość
» Struktura Organizacyjna

» Jednostki Organizacyjne

» Dotacje Powiatu

» Zamówienia Publiczne

» Zasłużony dla Powiatu Słupeckiego

» Mapa dojazdu

» Kontakt


Strona główna / Aktualności / Powiat / Zakończono projekt W DRODZE DO WOJSKA

         Zakończono projekt W DRODZE DO WOJSKA


 

Zakończono projekt W DRODZE DO WOJSKA

Stowarzyszenie "Z Wiatrem i pod Wiatr" w 2016 r. otrzymało środki z Ministerstwa Obrony Narodowej na realizację projektu p.t.: „W drodze do wojska”. Pieniądze pozyskano w ramach Otwartego Konkursu Ofert. Projekt realizowany był od 15 września do 27 grudnia 2016r. Jego celem było przygotowanie młodzieży do zawodowej służby wojskowej i służby w Narodowych Siłach Rezerwowych oraz kształtowanie proobronnych postaw społeczeństwa. Projekt skierowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Słupeckiego. Zajęcia z młodzieżą obejmowały wykłady (szkolenie edukacyjno – informacyjne) w szkołach, dotyczące m.in. celu projektu,  zasad naboru do zawodowej służby wojskowej, Narodowych Sił Rezerwowych, zasad bezpiecznego posługiwania się bronią, zagadnień związanych ze strzelectwem. W tej części projektu uczestniczyło ponad 400 uczniów z 20 klas. Z całej grupy młodzieży uczącej się w szkołach ponadgimnazjalnych na terenie naszego powiatu do szkolenia specjalistycznego mogło przystąpić 20 uczniów.

Program zajęć przewidywał szkolenie strzeleckie z karabinków pneumatycznych, z broni małokalibrowej bocznego zapłonu, szkolenie z pierwszej pomocy, kurs survivalu, wyjazd do Jednostki Wojskowej w Powidzu. Cykl treningów został rozpoczęty i zakończony zawodami z karabinka pneumatycznego. Podczas zwodów strzeleckich na zakończenie projektu, które odbyły się 19 grudnia, zdobywcy miejsc I –VI otrzymali statuetki i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Każdy uczestnik szkolenia specjalistycznego otrzymał certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu z pierwszej pomocy oraz z survivlau. Na każdym etapie szkolenie prowadzone było przez wykwalifikowaną kadrę, z wykorzystaniem wystarczającej ilości profesjonalnego sprzętu.

Była to już trzecia edycja projektu „W drodze do wojska” (w 2015 r. Stowarzyszenie realizowało również projekt „Szkolenie medyczne kandydatów do służby wojskowej”). Z roku na roku koncepcja szkolenia jest rozbudowywana o nowe elementy dopasowane do oczekiwań młodzieży, które patrząc na coroczny wzrost wysokości kwoty otrzymywanej dotacji są również zbieżne z oczekiwaniami Ministerstwa Obrony Narodowej. 

Całkowita wartość projektu w 2016 r. to 21850 zł, w tym środki pochodzące z Ministerstwa Obrony Narodowej stanowiły 18500 zł. W ciągu ostatnich 3 lat Stowarzyszenie zrealizowało przy współudziale MON 4 projekty skierowane dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu łącznie na kwotę 68586 zł, z czego wielkość dotacji z MON wyniosła 59300 zł.

Pomysłodawcą wszystkich projektów i osobą czuwającą nad przebiegiem całości procesu szkolenia był Karol Biadasz – instruktor strzelectwa.

Partnerami projektu w 2016r. byli:

-        Powiat Słupecki

-        Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Słupcy

-        Słupecka Organizacja Strzelecka „FORT”

 

Karol Biadasz


     czytan : 827