Wrzesien 2017

23/9/2017
Rajd rowerowy - Rowerem po wielkopolskiej krainie

Strona główna / Aktualności / Powiat / Pierwsza grupa amerykańskich żołnierzy jest już w Powidzu

Pierwsza grupa amerykańskich żołnierzy jest już w Powidzu

Amerykanie w Powidzu

Pierwsza grupa amerykańskich żołnierzy jest już w Powidzu

Do Powidza przybyła pierwsza grupa amerykańskich żołnierzy, która liczy ponad 40 osób. Jest to dopiero pierwszy „rzut” Amerykanów, którzy mają stacjonować w Powidzu. Żołnierze, którzy będą rozmieszczeni na terenie 33. Bazy Lotnictwa Transportowego pochodzą z 18th Combat Sustainment Support Battalion oraz Comabat Aviation Brigade.

„Do końca marca mamy być gotowi do przyjęcia 450 żołnierzy, natomiast docelowo w Powidzu będzie stacjonowało ponad 1000 żołnierzy oraz kilkaset jednostek sprzętowych” – wyjaśnił Dowódca 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego (3. SLTr) w zastępstwie pułkownik pilot Grzegorz Kołodziejczyk.

Pierwsi żołnierze, którzy są już w Powidzu mają za zadanie zorganizować i przygotować zabezpieczenie logistyczne dla reszty nadjeżdżających sił. Do tej pory zostali zapoznani z infrastrukturą, obiektami, podstawowymi informacjami oraz wyposażeniem i zadaniami realizowanymi przez żołnierzy 33. Bazy Lotnictwa Transportowego.

Tekst: kpt. Martyna Fedro-Samojedny
Zdjęcia: kpt. Leszek Rybacki