Kwiecień 2017

27/4/2017
27 kwietnia Muszkieterowie dla Polek - ZADBAJ O SWOJE ZDROWIE - PRZEBADAJ SIĘ Z MUSZKIETERAMI W SŁUPCY I WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE
1/5/2017
Zapraszamy na Wiosenny Koncert 1majowy w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Słupca
3/5/2017
Miejsko Powiatowe Obchody Święta Konstytucji
3/5/2017
XVII Spotkania z Folklorem
13/5/2017
13 maja - Dzień Otwartych Koszar z okazji Święta 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu

Strona główna / Aktualności / Powiat / Palladowy HIT 2016 za produkcję wyrobów mleczarskich dla Spółdzielni Mleczarskiej Udziałowców w Strzałkowie

W auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, 5 marca, odbyła się uroczysta gala podsumowująca doroczne prestiżowe przedsięwzięcie pn. Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionu.

Spółdzielnia Mleczarska Udziałowców ze Strzałkowa posiada już cała gamę HIT-ów za swoje wspaniałe wyroby. W minioną niedzielę przedstawiciele SMU Strzałkowo odebrali  „Palladowy HIT 2016” za produkcję wyrobów mleczarskich w oparciu o tzw. „czystą etykietę”.

Ponadto Piotr Borowski Prezes SMU Strzałkowo otrzymał HIT Promocji Regionu 2016 za działanie na rzecz propagowania zdrowej żywności oraz promocję regionu dzięki znakomitym produktom mleczarskim rozpoznawalnym i uznanym przez klientów.

Wraz z przedstawicielami SMU Strzałkowo udział w gali wziął także wicestarosta słupecki Szymon Grzywiński.

Serdeczne gratulacje dla SMU Strzałkowo!

Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionu
Jest to przedsięwzięcie organizowane od połowy lat 90. minionego wieku w Wielkopolsce, a od końca lat 90. także w regionach kujawsko-pomorskim, lubuskim i pomorskim.

Zarówno założenia jak i regulamin, kryteria, metoda prac kapituły - to wszystko ulegało przez minione lata nieznacznym modyfikacjom. Istota i cel projektu nie uległy zmianie. Jest to przedsięwzięcie wyłaniające co roku i promujące szczególnie cenne dokonania rynkowe, samorządowe i ekologiczne. To rodzaj narzędzia promocyjnego oferowanego szefom firm, urzędów, organizacji itp.
Wyłonienie, uhonorowanie przez kompetentną kapitułę i promocja wartościowych dokonań rynkowych, ekologicznych, samorządowych i organizacyjnych urzeczywistnionych w poszczególnych regionach wymaga szeroko zakrojonych prac przygotowawczych. Uczestniczą w nich samorządy terytorialne, zwłaszcza zaś starostwa powiatowe. To wielki atut tego przedsięwzięcia, bo rekomendowane przez starostów stanowią rzeczywistą wizytówkę potencjału gospodarczego, samorządowego, ale też intelektualnego poszczególnych powiatów.

Kapitułę tworzą przedstawiciele urzędów, instytucji i stowarzyszeń statutowo zainteresowanych rozwojem gospodarczym i promocją regionu. Kapituła ocenia przede wszystkim poziom jakościowy, nowatorstwo i zakres osiągniętych korzystnych efektów. Przyjęte kryteria ocen i zasady pracy kapituły wyrównują szanse małych, średnich i dużych firm i urzędów, zespołów i poszczególnych osób.

Nagrody to tytuły HIT - także Kryształowe, Rubinowe, Złote, Platynowe i w przygotowaniu kolejny stopień. Ich symbolami są akty nadania tytułów HIT oraz statuetki. Laureaci otrzymują prawo do wykorzystywania  tych symboli w obiegu gospodarczym oraz prawo do promocyjnego wykorzystywania  zastrzeżonego znaku graficznego HIT. We wszystkich dotychczas rozegranych edycjach konkursu w województwach pomorskim, kujawsko- pomorskim, wielkopolskim i lubuskim uczestniczyło blisko 2 tysiące firm, urzędów, instytucji i stowarzyszeń.