Maj 2017

XIII Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie nad Wartą
13/6/2017
13 czerwca FORUM ROLNICZO-ŁOWIECKIE POWIATU SŁUPECKIEGO

Strona główna / Aktualności / Sport / Nagroda za najlepsze regaty z cyklu Pucharu Polski Jachtów Kabinowych 2016 ponownie trafiła do powiatu słupeckiego

Warszawskie targi WIATR i WODA dobiegły końca (16-19.03). Podczas tej znanej żeglarskiej imprezy, oprócz ekspozycji wystawców, bogatego programu wydarzeń towarzyszących – po raz drugi, został uhonorowany powiat słupecki. Została nam przyznana nagroda miesięcznika „Żagle” za najlepsze regaty z cyklu Pucharu Polski Jachtów Kabinowych w sezonie 2016 - regaty „Na Powitanie Wakacji” o Puchar Starosty Słupeckiego, Jezioro Powidzkie - Kosewo.

Nagrodę osobiście odebrał Jacek Smuszkiewicz wiceprezes Stowarzyszenia „Z wiatrem i pod wiatr”- współorganizatora imprezy. Symboliczna „Blacha” została wręczona przez prezesa Pucharu Polski Jachtów Kabinowych Andrzeja Janowskiego.

Ta prestiżowa nagroda została nam przyznana już po raz drugi – wcześniej organizacja regat „Na Powitanie Wakacji” o Puchar Starosty Słupeckiego została doceniona za rok 2014.

Uroczystość wręczenia nagrody prowadzona była przez redaktorów miesięcznika „Żagle” Waldemara Heflicha i Jerzego Klawińskiego. Wiceprezes Pucharu Polski Jachtów Kabinowych Jarosław Bazylko zaprosił żeglarzy na tegoroczny cykl regat PPJK na jeziorze powidzkim (24-25 czerwca).