Pazdziernik 2017

20/10/2017
W piątek 20 października Wydział Komunikacji i Transportu nie będzie obsługiwał interesentów
20/10/2017
20 października 2017 r. w Sali Herbowej spotkanie z organizacjami pozarządowymi
31/10/2017
Konkurs rzeźbiarski Sculptura

Strona główna / Aktualności / Zdrowie / Fala upałów nad Polską

Fala upałów nad Polską

Do końca tygodnia synoptycy przewidują upalną pogodę. Wysokie temperatury mogą powodować przegrzanie organizmu. Pamiętajmy, aby w tym okresie pić dużo niegazowanej wody i, jeżeli to możliwe, ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu. Ryzyko udaru słonecznego szczególne dotyczy dzieci i osób starszych. Zadbajmy więc o bezpieczeństwo naszych najbliższych.

Gorąca i słoneczna pogoda sprzyja wypoczynkowi nad wodą – to tam często szukamy ochłody. Korzystając z kąpieli, zadbajmy aby była ona bezpieczna.

Przestrzegając podstawowych zasad postępowania będziemy mogli się cieszyć ze słonecznej pogody. By przetrwać upały należy m.in:

• Ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu;
  • Nawadniać organizm pić dużo niegazowanej wody;
  • Nosić nakrycie głowy i lekką, przewiewną odzież.

Pod żadnym pozorem NIE WOLNO zostawiać, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt w samochodzie.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa opracowało  rekomendacje działań w związku z prognozowanymi upałami, które zostały rozesłane do instytucji administracji publicznej.