Pazdziernik 2017

20/10/2017
W piątek 20 października Wydział Komunikacji i Transportu nie będzie obsługiwał interesentów
20/10/2017
20 października 2017 r. w Sali Herbowej spotkanie z organizacjami pozarządowymi
31/10/2017
Konkurs rzeźbiarski Sculptura

Strona główna / Aktualności / Oświata / Nagrody Starosty Słupeckiego dla najlepszego ucznia za osiągnięcia w roku szkolnym 2016-2017 rozdane

Już po raz piąty, zgodnie z uchwalonym przez Radę Powiatu Słupeckiego Regulaminem przyznawania nagrody Starosty Słupeckiego dla najlepszego ucznia-  zostały wręczone nagrody, dla najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych, dla których to Powiat Słupecki jest organem prowadzącym.

Na uroczystość zaproszono uczniów, rodziców oraz dyrektorów szkół, a także uczniów skierowanych przez Powiat Słupecki, jako fundatora na kampus naukowy oraz kampus liderów społecznych- organizowane przez Wszechnicę Uniwersytetu Jagiellońskiego Krakowie w ramach programu Poławiacze Pereł.
Nagrody i wyróżnienia są przyznawane za osiągnięcia w poprzednim roku szkolnym.... i   w następujących  obszarach:
- edukacyjnym-  w kategorii poszczególnych typów szkół,
- w obszarze osiągnięć artystycznych,
- oraz obszarze pracy społecznej na rzecz szkoły i środowiska lokalnego.
Zgodnie z regulaminem przywołanej przeze mnie Uchwały Rady Powiatu może być również nagroda w kategorii: Najlepszy Absolwent.
Aby uzyskać nominację do nagrody w poszczególnym nagradzanym obszarze - należy spełnić szereg wymagań.
18 sierpnia br.  obradowała kapituła powołana do rozpatrzenia kandydatur zgłoszonych przez dyrektorów, a zaopiniowanych pozytywnie przez radę pedagogiczną poszczególnych szkół i placówek oświatowych.
Kapituła obradowała w składzie osobowym:
  • Starosta Powiatu Słupeckiego- Pan Mariusz Roga- przewodniczący kapituły,
oraz członkowie kapituły w osobach:
  • Wicestarosta Powiatu Słupeckiego -Pan Szymon Grzywiński
  • przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej Rady Powiatu Słupeckiego- Pan Jacek Szczepankiewicz
  • Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Słupcy- Elżbieta Kordylewska
Do rozparzenia wpłynęło 15 wniosków spełniających wymagania formalne, uzasadniających nominację uczniów: 5 wniosków w obszarze edukacyjnym, 5 w obszarze pracy społecznej na rzecz szkoły i środowiska lokalnego, 5 w obszarze osiągnięć artystycznych. W kategorii Absolwent- niestety nie było wniosków spełniających regulaminowe wymagania.

Kapituła przyznała następujące Nagrody:

w obszarze edukacyjnym- w kategorii szkół
liceum ogólnokształcące -  1 nagrodę
oraz w kategorii – technikum -  1 nagrodę
-w obszarze osiągnięć artystycznych – 1 nagrodę,
oraz  w obszarze pracy społecznej na rzecz szkoły i środowiska lokalnego- 1 nagrodę
W tym roku nie przyznano nagrody w kategorii Absolwent.

Nagrodę Starosty Słupeckiego dla  najlepszego ucznia w obszarze edukacyjnym otrzymali:

1. w kategorii- liceum ogólnokształcące:
DARIA WSTAWSKA
- uczennica kl. II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Braci Kostaneckich w Zagórowie,

2. w kategorii- technikum:
MAŁGORZATA KOBYLAREK
- uczennica kl. IV o kierunku technik ekonomista  w  Zespole Szkół Ekonomicznych im. Maksymiliana Jackowskiego w Słupcy.

Nagrodę Starosty Słupeckiego dla  najlepszego ucznia w obszarze osiągnięć artystycznych otrzymała OLIVIA PANUFNIK- uczennica kl. II Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka J. Piłsudskiego w Słupcy.

Nagrodę Starosty Słupeckiego dla  najlepszego ucznia w obszarze pracy społecznej na rzecz szkoły i środowiska lokalnego otrzymał ROMAN ROGUSZNY- uczeń kl. III technikum o kierunku technik mechanizacji rolnictwa  w Centrum Kształcenia Zawodowego  i Ustawicznego w Strzałkowie.

Dla uczniów nagrodami były bony upominkowe o wartości 700 złotych.
Uczniami nominowanymi do nagrody Starosty byli:

W obszarze osiągnięć edukacyjnych: Estera Sawicka- uczennica kl. III Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka J. Piłsudskiego w Słupcy, Jakub Zehner- uczeń kl. II technikum o kierunku technik teleinformatyk w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Braci Kostaneckich w Zagórowie, Filip Woźny- uczeń kl. III liceum ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Braci Kostaneckich w Zagórowie,

W obszarze pracy społecznej na rzecz szkoły i środowiska lokalnego: Marta Szygenda - uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka J. Piłsudskiego w Słupcy  kl. III, Elżbieta Łodziewska- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Braci Kostaneckich w Zagórowie- Technikum-Technik geodeta- kl. III, Magdalena Będziewska -Zespół Szkół Zawodowych im. gen. Wł. Sikorskiego w Słupcy- technik informatyk- kl. III, Julia Andryszak- Zespół Szkół Ekonomicznych im. M. Jackowskiego w Słupcy, technik logistyk - kl. IV.

W obszarze osiągnięć artystycznych: Joanna Słowińska -Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Braci Kostaneckich w Zagórowie, technik obsługi turystycznej- kl. III, Natalia Słowińska- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Braci Kostaneckich w Zagórowie, Liceum ogólnokształcące, kl. III, Paulina Ławniczak- Zespół Szkół Ekonomicznych im. M. Jackowskiego w Słupcy – technik ekonomista- kl. II, Borys Staszak - Zespół Szkół Zawodowych im. gen. Władysława Sikorskiego w Słupcy, technik mechatronik- kl. II.

Uroczystość swoim występem uświetnili- Natalia Słowińska wraz z tatą, p. Danielem Słowińskim.

Wszystkim uczniom Nagrodzonym i Nominowanym gratulujemy!