Pazdziernik 2017

20/10/2017
W piątek 20 października Wydział Komunikacji i Transportu nie będzie obsługiwał interesentów
20/10/2017
20 października 2017 r. w Sali Herbowej spotkanie z organizacjami pozarządowymi
31/10/2017
Konkurs rzeźbiarski Sculptura

Strona główna / Aktualności / Oświata / Medal Komisji Edukacji Narodowej

Medal Komisji Edukacji Narodowej

Medal Komisji Edukacji Narodowej–  polskie odznaczenie resortowe nadawane za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania przez Ministra Edukacji Narodowej. Ustanowiony został ustawą z dnia 27 kwietnia 1956 r. o prawach i obowiązkach nauczycieli, która przewidywała, że medal ten nadawany będzie „osobom zasłużonym dla oświaty i wychowania, w szczególności za działalność w zakresie piśmiennictwa, nauk pedagogicznych, programów, podręczników i pomocy naukowych” (art. 31 ust. 2). Medal został utrzymany w aktualnie obowiązującej ustawie z 26 stycznia 1982 – Karta Nauczyciela, która określiła, że Medal Komisji Edukacji Narodowej nadawany będzie nauczycielom i innym osobom za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.

Na wniosek Starosty Słupeckiego w bieżącym roku szkolnym Medal KEN został przyznany:

Elżbiecie Joannie Kordylewskiej- kierownikowi Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Słupcy oraz Stanisławowi Markowi Kłanieckiemu- dyrektorowi Zespołu Szkół Zawodowych im. gen. Władysława Sikorskiego w Słupcy.

Na wniosek dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Braci Kostaneckich w Zagórowie Minister Edukacji Narodowej przyznała Medal:

Agnieszce Frankowskiej - nauczycielowi Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Braci Kostaneckich w Zagórowie,

Adamowi Michałowi Wojtczakowi- wicedyrektorowi Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Braci Kostaneckich w Zagórowie.

Uroczystość wręczenia Medali odbędzie się 20 października 2017 r. w Sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

Już dzisiaj wyróżnionym osobom gratulujemy!