Strona główna / Aktualności / Kultura / Dąb Niepodległości od słupeckich działkowców

Dąb Niepodległości od słupeckich działkowców

Przy zbiegu ulic – Jareckiego i Słonecznej w Słupcy, 10 listopada, uroczyście został posadzony Dąb Niepodległości. Wydarzenie to zostało zainicjowane przez Rodzinny Ogród Działkowy „Róża” i wpisało się w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, a także w 45-lecie Ogrodu i 120-lecie ogrodnictwa działkowego na ziemiach polskich.

Plenerowa uroczystość była także okazją do uhonorowania zasłużonych działkowców oraz sympatyków słupeckiego ROD, w tym także wicestarosty powiatu słupeckiego Szymona Grzywińskiego.

Zaproszeni goście podpisali akt erekcyjny dębu i symbolicznie dokonali jego zasadzenia.

Dąb został posadzony w pobliżu stawku, w Parku Szeluty, gdzie już wkrótce miasto zrealizować będzie kolejną inwestycję – budowę promenady – od ulicy Słonecznej do alei Tysiąclecia.