• 1 Ogólnopolski Turniej Plażowej Piłki Siatkowej w Przybrodzinie

• 1 Regaty Grand Prix Jeziora Powidzkiego
  • 1 Konkurs Fotograficzny o nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego (edycja 2)

» Plan Rozwoju Lokalnego

hasło :

Strona główna Aktualności Powiat Święto Konstytucji 3 Maja

Święto Konstytucji 3 Maja
Msza Święta za Ojczyznę, uroczystości pod słupeckim Pomnikiem Niepodległości oraz szereg imprez towarzyszących – tak wyglądać będą Powiatowo – Miejskie  obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Słupcy.

Przebieg uroczystości 3 Maja:
11.30 zbiórka uczestników przed komenda Powiatową PSP i przemarsz do kościoła pod wezwaniem św. Wawrzyńca w Słupcy.
12.00 uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny
13.00 przemarsz pod Pomnik Niepodległości ulicami
13.10 uroczystości pod Pomnikiem
13.50 odprowadzenie pocztów sztandarowych

Obchody Święta Konstytucji to nie tylko oficjalne uroczystości pod Pomnikiem Niepodległości.
W związku z 5 rocznicą wstąpienia Polski do Unii Europejskiej na 1 maja w Miejskim Domu Kultury o godz. 17.00 zaplanowano operę „Don Pasquale”. Wejściówki na ten wyjątkowy występ będą zdobycia w mediach lokalnych, a dokładnie w Radiu „Planeta”, Kurierze Słupeckim i Gazecie Słupeckiej.
2 Maja zaplanowano pod znakiem sportu. Od godz. 9.00 zarówno na boiskach Orlik 2012 jak i kortach STT / MOSiR rozgrywane będą turnieje sportowe z okazji 3 Maja. Tego dnia swoje podwoje o godz. 16.00 dla mieszkańców miasta i całego powiatu otworzy Miejski Dom Kultury, gdzie odbędzie się koncert połączony z prezentacją sekcji działających w MDK.
Natomiast 3 Maja po południu, również w Miejskim Domu Kultury przewidziano liczne atrakcje. O godz. 16.00 rozpocznie je podsumowanie II edycji Przeglądu Dorobku Kulturalnego Powiatu Słupeckiego o statuetkę „Kultura 2008”. Później na scenie zaprezentuje się Chór „Kanon”. Przedstawiona zostanie również prelekcja połączona z prezentacją multimedialną „Historia Konstytucji” oraz pokaz  filmu „My Cichociemni. Głosy żyjących”.