Ze względu na stan pandemii tradycyjne obchody Święta Niepodległości nie mogły się odbyć. Nie mniej jednak w 102. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości w kościele św. Wawrzyńca w Słupcy odprawiona została Msza św. pod przewodnictwem dziekana dekanatu słupeckiego ks. Tomasza Rysia. Okolicznościową homilię wygłosił ks. Maciej Sławinowski.   

We wspólnej modlitwie uczestniczyli lokalni samorządowcy ze starostą Jackiem Bartkowiakiem i burmistrzem Michałem Pyrzykiem na czele. Okolicznościowe wystąpienie wygłosił burmistrz naszego miasta, nawiązując do Święta Niepodległości, ale także do 730. rocznicy nadania Słupcy praw miejskich. Pandemia uniemożliwiła przygotowywane uroczystości związane właśnie z jubileuszem lokacji Słupcy – stolicy naszego powiatu. Ten szczególny dzień przypada 15 listopada.

„Rozwój miasta rozpoczyna się w chwili, kiedy Słupca, z inicjatywy biskupa poznańskiego Jana, otrzymała prawa miejskie. 15 listopada 1290 r. w Dłusku książę wielkopolski Przemysł II wyraził zgodę na lokację miasta na prawie niemieckim” – historia Słupcy TUTAJ

Samorządowcy złożyli wiązanki kwiatów w miejscach pamięci.