W Sali herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy dokonano dziś odbioru końcowego robót związanych z remontem drogi objazdowej z Powidza do Kochowa, która jest alternatywnym dla tzw. betonki, połączeniem północnej części powiatu ze Słupcą.

Zakresem inwestycji objęte zostały drogi na terenie gmin Słupca i Powidz oraz droga powiatowa 3040P. Łączna długość wyremontowanego odcinka wynosi 8,5 km. Zadanie, które formalnie zostało dziś zakończone zrealizowano w związku z planem budowy nowego odcinka drogi powiatowej pomiędzy m. Powidz a m. Niezgoda oraz rozbudową drogi powiatowej nr 3054P na odcinku Niezgoda – Kochowo. Inwestycja wyłączy z użytku dotychczasowy dojazd, czyli tzw. betonkę, choć póki co, można z niej korzystać do końca bieżącego roku. „Objazdówka” będzie wówczas głównym i najkrótszym połączeniem dla mieszkańców Powidza i okolic z miastem powiatowym.

Protokół odbioru podpisali dziś przedstawiciele samorządu powiatowego, starosta Jacek Bartkowiak i wicestarosta Czesław Dykszak; dyrektor PZD Michał Klotschke, przedstawiciel wykonawcy – firmy INODROG z Inowrocławia – i jednocześnie kierownik budowy Marcin Mózgowiec oraz przedstawiciele zarządców dróg: Grażyna Kazuś, wójt Gminy Słupca; Bogdan Kukulski, kierownik utrzymania dróg i porządku UG Słupca oraz Piotr Plewa, starszy inspektor ds. inwestycji UG Powidz.

Jak powiedziała wójt Grażyna Kazuś: ”… jakość wyremontowanej drogi na terenie gminy, nadała tej okolicy nowego charakteru estetycznego i funkcjonalnego”. Z remontu zadowolony jest również Piotr Plewa, który w imieniu wójta Powidza chwalił wykonawcę za dobrą współpracę. Jak stwierdził: „nowa droga jest coraz częściej wybierana przez kierowców, pomimo wciąż dostępnej – betonki -„.

Zdaniem starosty Jacka Bartkowiaka, ograniczenia prędkości i tonażu wprowadzone na drodze dojazdowej, pozwalają na bezpieczne podróżowanie również jednośladami.  

Utrzymanie oddanych dróg należeć będzie teraz do ich zarządców, którymi stały się gminy Słupca i Powidz. Inwestorem był Powiat Słupecki, który wydał na remont ok. 6,7 mln zł.