Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004 r.

2 maja (środa) każdy z nas może uczcić Biało-Czerwoną poprzez wywieszenie flagi państwowej w swoim domu, a także w oknie lub na balkonie swego mieszkania. Do czego serdecznie wszystkich zachęcamy.

Niepodległa dla wszystkich na Dzień Flagi

Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza do udostępniania przygotowanego we współpracy z polskimi olimpijczykami i paraolimpijczykami spotu na Dzień Flagi. Narratorem majowej kampanii jest Adam Małysz, a wszyscy zaangażowani sportowcy wystąpili w spocie bezpłatnie.

2 maja obchodzimy Dzień Flagi, a barwy narodowe zdobią ulice i place tysięcy polskich miast i gmin. Tegoroczne święto flagi przypada na wyjątkowy moment. W 2018 roku obchodzimy stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, w tym prawa do publicznego wywieszania symboli narodowych. Biuro Programu „Niepodległa”, które jest centrum obchodów stulecia odzyskania niepodległości, za pośrednictwem spotu „Niepodległa dla wszystkich na Dzień Flagi”, zaprasza wszystkich Polaków do wywieszania Flagi Państwowej. W spocie, obok Adama Małysza, występują Maria Andrejczyk, Alicja Czyżowicz, Magdalena Głodek, Justyna Śmietanka oraz Wojciech Makowski, Piotr Małachowski i Rafał Wilk.

Można go obejrzeć na https://facebook.com/niepodlegla1918

oraz na https://www.youtube.com/watch?v=zIOa1L_OLzI.