Termin: 26 września 2018 r.

Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Koninie wraz ze słupeckim Stowarzyszeniem „Unia Nadwarciańska” w ramach działalności ośrodka Enterprise Europe Network zaprasza na bezpłatne szkolenie przedsiębiorców z województwa wielkopolskiego, pt.: „Europejskie rozporządzenie o ochronie danych osobowych (RODO) – wymogi praktyczne i wdrożenie w każdej firmie” w dniu 26 września 2018 r.

Celem szkolenia jest przedstawienie zagadnień związanych z nowym wdrożeniem europejskiego rozporządzenia dot. ochrony danych osobowych. M.in. dowiesz się co firma powinna wiedzieć o RODO i jak ją dostosować do nowych wymagań. Poruszymy zagadnienia dot. tworzenia dokumentacji oraz powiemy
o tym jak wykonać rejestr czynności i zweryfikować procesy przetwarzania danych.

Dla kogo ?

Szkolenie skierowane jest do wszystkich osób, które mają do czynienia z przetwarzaniem danych osobowych, w szczególności do:

• prezesów i członków zarządu
  • kadry kierowniczej
  • administratorów bezpieczeństwa Informacji (ABI)
  • osób odpowiedzialnych za sprawy ochrony danych osobowych w organizacji

Korzyści ze szkolenia – dzięki udziałowi w szkoleniu zdobędziesz/rozszerzysz wiedzę w zakresie:

• Przygotowania firmy do nowego rozporządzenia o ochronie danych osobowych
  • Dowiesz się jakimi karami będzie dysponować GIODO
  • Jak przeanalizować ryzyko dla przetwarzania danych osobowych
  • W jaki sposób przygotować odpowiednie procedury i zabezpieczenia przed przystąpieniem do zbierania i przetwarzania danych osobowych
  • W jaki sposób wdrożyć zasady przejrzystości w przetwarzaniu danych osobowych
  • Dowiesz się jak przygotować kształt i treść umów o powierzenie przetwarzania danych osobowych, wypracujemy treść klauzul takiej umowy
  • Jaki jest zakres obowiązków i jakie kompetencje powinien posiadać Inspektor Danych Osobowych
  • Dowiesz się jak legalnie pozyskiwać dane osobowe
  • Jakie prawa przysługują osobom fizycznym – w tym prawo do poprawiania, usunięcia danych oraz prawie do ograniczenia przetwarzania i sprzeciwu wobec przetwarzania danych

Szkolenie poprowadzi  Dominik Podskok – Prowadzący ukończył w 2006 r. studia magisterskie na Wydziale Prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Po odbyciu stażu w kancelarii adwokackiej pracował, jako asystent adwokacki. W 2010 roku rozpoczął świadczenie usług prawniczych w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej. Obecnie jest wspólnikiem kancelarii prawnej Podskok & Smoczyk w Poznaniu. Kancelaria specjalizuje się w obsłudze podmiotów gospodarczych. Głównym przedmiotem działalności kancelarii jest bieżąca, szeroko pojęta obsługa prawna przedsiębiorców, a specjalizacjami, w których spółka prowadzi główną działalność są prawo spółek oraz zagadnienia związane z ochroną danych osobowych.

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest przesłanie do dnia 20 września br., wypełnionego formularza zgłoszeniowego, na adres: rodo@unianadwarcianska.pl

Wymogi formalne:

• Szkolenie przeznaczone jest dla przedsiębiorców z województwa wielkopolskiego
  • Z jednej firmy mogą uczestniczyć maksymalnie dwie osoby na szkoleniu

Szkolenie odbędzie się w Sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy w, przy ul. Poznańskiej 20,
62-400 Słupca , w godz. Od 10:00 – 15:00

Udział w szkoleniu jest bezpłatny!

Pliki do pobrania:

• Formularz zgłoszeniowy
  • Program szkolenia

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

Iwona Suszka tel. 63 241 00 73 lub Agnieszka Dixa tel. 691 016 104

PLIKI DO POBRANIA: