14 uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzałkowie bierze udział (w dniach 9-20.04.2018) w praktykach zawodowych zrealizowanych w ramach projektu 2017-1-PL01-KA102-036609  „Aktywne  praktyki zawodowe z programem Erasmus Plus”.

Miejscem praktyk jest ośrodek szkolenia praktycznego DEULA w Nienburgu w Dolnej Saksonii. Uczniowie z klasy 2 i 3 technikum budowlanego mają okazję poznać metody pracy budowlańca. W programie realizowane są następujące punkty:  sucha zabudowa, murowanie łuków, kładzenie płytek, kładzenie izolacji oraz wykonanie sufitów podwieszanych.

Ponadto uczniowie zwiedzą zakłady produkcyjne znanej na całym świecie firmy VW w Wolfsburgu. W czasie wolnym praktykanci mają okazję zobaczyć starówkę Nienburga, Hyde Park w Soltau oraz oceanarium Sealive w Hanowerze.

Wszyscy uczestnicy stażu zagranicznego mówią o niezwykłej przygodzie jaką mogą przeżyć dzięki  Programowi Operacyjnemu Wiedza Edukacja Rozwój. Opiekunem podczas stażu jest Piotr Paluszyński oraz germanista i koordynator projektu Marcin Górski. W maju planowany jest już następny wyjazd 3 klasy technikum architektury krajobrazu.