Coraz bliżej wybudowania nowej siedziby Placówki Terenowej KRUS w Słupcy. Dzisiaj (28.03.) w Kancelarii Notarialnej Macieja Chojnackiego podpisany został akt darowizny, zgodnie z którym działka przy ul. Wojska Polskiego w Słupcy przekazana została na rzecz Skarbu Państwa, który jest właścicielem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Dokument podpisali starostowie Jacek Bartkowiak i Czesław Dykszak oraz reprezentujący KRUS – Łukasz Grabowski – dyrektor Oddziału Regionalnego w Poznaniu.

Poznański oddział rolniczej kasy zamierza wybudować na działce nową siedzibę placówki terenowej, która obsługiwać będzie siedem gmin powiatu słupeckiego, miasto Słupcę oraz jedną gminę powiatu wrzesińskiego.

Budynek zostanie zaprojektowany jako parterowy o powierzchni nie przekraczającej 350 m2 i wyposażony w pełną infrastrukturę techniczną, w tym fotowoltaikę i pompę ciepła.

Nowa placówka dostosowana będzie także do wymagań jakie nakłada ustawa dotycząca zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami oraz przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.