Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w Liceum Ogólnokształcącym w Słupcy miało inny niż zwykle charakter. Podniosłe momenty i nagrody dla najlepszych uczniów przeplatane były z odsłonięciem tablicy pamiątkowej, oddaniem do użytku kolejnych stopni schodów fundatorskich, a także z pożegnaniem dyrektora Liceum – Tadeusza Raczkowskiego.
Początek uroczystości to odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej Karolowi Siwemu, pierwszemu dyrektorowi Liceum Ogólnokształcącego w Słupcy po II Wojnie Światowej. To on budował fundamenty edukacji w dzisiejszym „Ogólniaku”, choć nowe władze państwowe nie były mu przychylne. Niespełna dwa lata po objęciu funkcji dyrektora został odwołany i przeniesiony na emeryturę. Jego życiorys można przeczytać tutaj —-> https://www.slupca.pl/brak-kategorii/karol-siwy/
Tuż po odsłonięciu tablicy pamiątkowej dyrekcja Liceum zaprosiła uczestników uroczystości na oficjalne oddanie do użytku kolejnej części wyremontowanych schodów oznaczonych nazwiskami fundatorów. W tej części schodów fundatorami są osoby związane z Liceum Ogólnokształcącym – m.in. absolwenci szkoły.
Zakończenie roku szkolnego odbyło się w innych niż zwykle warunkach. Sala gimnastyczna zajęta jest przez gości z Ukrainy, przez co uroczystość przeniesiono do klas lekcyjnych. Najlepsi uczniowie i grono pedagogiczne spotkali się w sali, w której prócz lekcji prowadzone są mniejsze uroczystości. Ta jednak była wyjątkowa. Tadeusz Raczkowski, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego podsumował swoje działania na przestrzeni dziewiętnastu lat odkąd objął swą funkcję. Wymienił wszystkie prace remontowane, opowiedział, jak zdobywał na nie środki finansowe. Podkreślał, że przez te wszystkie lata współpraca z samorządem Powiatu Słupeckiego układała mu się bardzo dobrze, przez co mógł realizować kolejne plany. Wręczył wszystkim współpracownikom pamiątkowe książki.
Starosta Słupecki Jacek Bartkowiak podziękował za zaangażowanie w rozwój edukacji młodych mieszkańców Powiatu Słupeckiego.
Nagrodzono też najlepszych uczniów minionego roku szkolnego. Starosta przyznał trzy nagrody dla wybitnych, które średnie ocen zbliżyły się do 5,5 – Olafowi Andrzejewskiemu, Grecie Szymfeld i Annie Tomaszewskiej.