Po zakończeniu przeglądu zespołów folkowych występuje zawsze muzyczna gwiazda.

Na przestrzeni lat była to Eleni, nieżyjąca już Irena Jarocka, Bayer Full, Kabaret Otto, Grupa Boys, Krzysztof Krawczyk, Sylwia Grzeszczak, Zbigniew Wodecki. Największe tłumy przyciągnęli prezentujący muzykę folk Bracia Golcowie (2010), Zespół Pectus (2014), Kamil Bednarek z zespołem (2015) czy także znany wszystkim zespół MIG (2017) i Zenek Martyniuk (2018).

Gwiazdą XIX Spotkań z Folklorem był Dawid Kwiatkowski – gwiazda młodego pokolenia.

Dawid Kwiatkowski to Wielkopolanin, który swoją przygodę z muzyką rozpoczynał jako nastolatek z grupą kolegów. W 2013 r. został nagrodzony dwiema statuetkami w kategoriach Modny Debiut ESKA.pl oraz Odkrycie roku na gali Glam Awards. Jest dwukrotnym Laureatem Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego polskiego wykonawcy.

W programie „Taniec z gwiazdami” mogliśmy podziwiać talent taneczny naszej dzisiejszej gwiazdy; jak również jest ulubionym jurorem telewizyjnego programu The Voice Kids.

Od czasu kiedy Dawida odkrył jego manager wszystko potoczyło się już błyskawicznie. Dawid podpisał kontrakt z wytwórnią My Music i w kilka miesięcy przygotował płytę „9893”. Od tego czasu jego muzyczne dokonania szturmem zawojowały polską scenę muzyczną zyskując setki tysięcy fanów w całym kraju.

Fanki Dawida Kwiatkowskiego, przed sceną czekały na niego już od wczesnych godzin rannych, nie zważając na deszcz i wszelkie niewygody. Wyposażone z parasolki, koce, foliowe płaszcze przeciwdeszczowe dzielnie czekały na swojego ulubieńca, który nie zawiódł swoich fanek, dając energetyczny koncert w strugach deszczu.

Dawid Kwiatkowski zaznaczył, że to właśnie w Słupcy rozpoczyna nowy sezon koncertowy.