Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupcy otrzymał w marcu br. w darze od Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy sprzęt medyczny z przeznaczeniem dla Oddziału Dziecięcego.

Celem Fundacji jest wspieranie możliwości diagnostyki, stąd zakup nowoczesnych, specjalistycznych aparatów USG czy kardiomonitorów.

Szpital w Słupcy otrzymał już następujący sprzęt:

  1. Ultrasonograf diagnostyczny HS 40 – 1 szt.

Ultrasonograf jest wyposażony w trzy głowice podstawowe (konweksową, liniową, mikrokonweksową), podgrzewacz żelu, DICOM, Elastoscan, wideoprinter.

Jest to aparat wysokiej klasy, którego producentem jest firma Samsung. Urządzenie umożliwia szeroką diagnostykę dzieci m.in. usg przezciemieniowe, jamy brzusznej, opłucnej czy układu moczowego. Personel został przeszkolony z obsługi urządzenia. Aparat znajduje się w Oddziale Dziecięcym dzięki czemu nie ma potrzeby wychodzenia z dziećmi poza oddział.

  1. Kardiomonitory uMEC15 – 2 szt.

Każdy kardiomonitor jest wyposażony w wielorazowe mankiety do pomiaru ciśnienia tętniczego, wielorazowe czujniki saturacji w różnych rozmiarach dla niemowląt i dzieci, wielorazowy kabel podstawowy do EKG. Urządzenia są niezbędne w procesie leczenia, ponieważ umożliwiają monitorowanie parametrów życiowych, w tym pomiar saturacji oraz zapis ekg, u naszych najmłodszych pacjentów,

Dzięki zbiórce 25. Finału WOŚP dla PEDIATRII Fundacja zakupiła 61 aparatów USG (podstawowych) oraz 177 kardiomonitorów do placówek medycznych w całej Polsce.