Starosta Słupecki informuje o możliwościach wsparcia z powodu trwającej epidemii  COVID-19

– Powiatowy Urząd Pracy w Słupcy realizuje świadczenia i działania z zakresu Rządowej Tarczy Antykryzysowej (https://slupca.praca.gov.pl/).

– Starostwo Powiatowe w Słupcy wdrożyło odroczenia płatności za użytkowanie wieczyste  do końca 2020 roku. Starosta prosi o informacje od przedsiębiorców , którzy chcieliby zamieścić swoją ofertę na stronie powiatu( kontakt: Wydział Spraw Społecznych tel. 63 2758651).

– Burmistrz Zagórowa informuje, że został przywrócony handel płodami rolnymi na targowisku miejskim w Zagórowie (każda środa i sobota tygodnia). Będą również rozpatrywane indywidualne wnioski przedsiębiorców o rozłożenie na raty lub umorzenie należnego podatku.

– Wójt Gminy Ostrowite informuje, iż dla przedsiębiorców będzie wywołana uchwała o przedłużeniu terminu płatności rat podatku od nieruchomości. Obniżone zostały stawki podatku transportowego do jednych z najniższych w regionie. Samorząd przeznaczył również środki na maseczki dla mieszkańców, ozonowanie budynków publicznych oraz dofinansowano kwotą 50 tys. zł zakup respiratora dla szpitala w Słupcy.

– Agencja Rozwoju Regionalnego w Koninie proponuje pomoc i szerokie wsparcie dla firm w czasie pandemii , tarcze finansową dla mikro firm. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej agencji: http://www.arrkonin.org.pl/

Zapraszamy do korzystania z pomocy i kontaktu.