Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli – tymi słowami dyrektor SOSW Anna Mydłowska rozpoczęła przedświąteczne spotkanie (18.12) w sali MDK Słupca, zapowiadając bożonarodzeniowe przedstawienie zatytułowane „Szczęście Józefa”. Świąteczne spektakle wystawiane przez dzieci, młodzież i nauczycieli SOSW już na stałe wpisały się w przedświąteczny kalendarz wydarzeń, które koniecznie trzeba zobaczyć – była to już ich 26 edycja. Sala MDK jak zwykle wypełniona była po brzegi. Starostwo Powiatowe w Słupcy reprezentował przewodniczący Rady Powiatu Piotr Gałan, sekretarz powiatu Paweł Gotowała, radny powiatowy Mariusz Król oraz kierownik Wydziału Oświaty Elżbieta Kordylewska.  

„Szczęście Józefa” to wspaniała opowieść o rodzinie, marzeniach, nadziejach i o tym, że żeby dojrzeć cuda trzeba mieć w sobie miłość. Józef miał tę miłość. Przyjął Maryję. Poświęcił swoje życie pomimo wielu przeciwności losu. Ratował swoją rodzinę, dbał o nią – ona była dla niego najważniejsza. DOM/Rodzina – dla każdego z nas znaczy co innego: wygoda, meble, kłótnie i spokój, zgoda i nienawiść, ale też bezpieczeństwo, miłość, dobre relacje, rozmowy, bliskość. Współczesny multimedialny, wirtualny świat daje tylko ułudę szczęścia. Rodzinę trzeba chronić ponad wszystko. Wszystko zaczyna się od marzeń o szczęściu i budowaniu własnego rodzinnego gniazda.

Józef był szczęśliwy bo miał wspaniałą rodzinę. Wychowankowie SOSW zgromadzonej publiczności życzyli właśnie rodzinnego szczęścia, którego tak bardzo dziś wielu rodzinom brakuje.

Ten wyjątkowy spektakl przygotowała Arleta Sakowska i Dorota Lewandowska (scenariusz i reżyseria), aranżacje muzyczne, oprawa muzyczna, śpiew i gra aktorska Adrian Adamczyk, w role aktorów wcieli się także nauczyciele: Sylwia Wiatrowska, Ewa Kierzek, Monika Szymańska, Monika Majewska (śpiew oraz kostiumy), pomoc techniczna Izabela Romańska, Iwona Chojnacka, Ilona Szejn, Iwona Łysiak, Joanna Wachowska, Stanisław Derucki i Mirosław Kwaśny. Nagłośnienie i światła – Przemysław Kwiatkowski MDK Słupca.

Gratulacje i najlepsze życzenia, w imieniu samorządu powiatu słupeckiego, skierował Piotr Gałan przewodniczący Rady Powiatu Słupeckiego.