40 lat temu powstało Słupeckie Towarzystwo Społeczno – Kulturalne, które dzisiaj (27.09.) obchodziło rubinowy jubileusz.
 
W Miejskim Domu Kultury w Słupcy spotkali się członkowie STSK, sympatycy i władze samorządowe miasta i Powiat Słupecki z Jacek Bartkowiak – Starosta Słupecki , aby wspólnie uczcić ważną rocznicę najstarszej w mieście inicjatywy społecznej.
 
Towarzystwo ma w swoim dorobku m.in. szereg publikacji dotyczących historii miasta i osób z nim związanych, dba o zachowanie materialnego dziedzictwa miasta poprzez opiekę nad zapomnianymi grobami, pomnikami i zabytkami, angażuje się w różne uroczystości na terenie miasta, w tym patriotyczne.
 
Działań, które były podejmowane przez STSK na przestrzeni czterech dekad jest znacznie więcej, nie wszystkie da się wymienić. Znaczną część dorobku mogli zobaczyć przybyli na obchody goście. Na ekranie kina wyświetlony został bowiem film dokumentujący działalność organizacji.
 
Jak powiedziała Teresa Więckowska, prezes stowarzyszenia… grupa cały czas ma plany i pomysły na kolejne inicjatywy, jednak daje się odczuć brak dopływu „świeżej krwi”. Niewielu młodych ludzi zainteresowanych jest wstąpieniem w szeregi towarzystwa. Mimo to obecni członkowie nie zamierzają czekać z założonymi rękoma i chcą w dalszym ciągu działać na rzecz lokalnej społeczności.
 
Jubileuszowe obchody uświetniły występy artystyczne dzieci i młodzieży z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Słupcy oraz Szkoły Muzycznej YAMAHA.