Rządowe dotacje na rozwój infrastruktury drogowej na terenie powiatu słupeckiego były tematem dzisiejszej (15.02.) konferencji prasowej zorganizowanej w starostwie powiatowym.

W rozstrzygniętym ostatnio naborze Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg beneficjentami zostały trzy samorządy: Powiat Słupecki, Gmina Ostrowite i Gmina Strzałkowo. Otrzymaną dotację powiat przeznaczy na przebudowę drogi powiatowej na odcinku Powidz – Ostrowo, gmina Ostrowite przebuduje drogę gminną w miejscowości Doły oraz zmodernizuje ul. Jeziorną w Ostrowitem, natomiast Strzałkowo rozbuduje i przebuduje drogę gminną wraz z oświetleniem ulicznym.

Na temat przeznaczenia pozyskanych środków i innych planowanych inwestycjach w kontekście rządowych programów mówili samorządowcy: Jacek Bartkowiak – Starosta Słupecki, wójt Gminy Strzałkowo Dariusz Grzywiński i wójt gminy Ostrowite Mateusz Wojciechowski.

O środkach dedykowanych przez władze centralne na poszczególne obszary poinformował poseł Zbigniew Dolata, który podkreślał również aktywność samorządów powiatu słupeckiego w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych wskazując jako lidera tych działań… powiat słupecki.