6 grudnia 2021 r. słupeccy policjanci we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Słupcy przygotowali akcję profilaktyczną pn. „Odblaskowy Mikołaj”. Organizatorzy przedsięwzięcia przygotowali dla mieszkańców powiatu odblaskowe prezenty i przypominali o ich znaczącej roli w poprawie bezpieczeństwa na drogach.

W działaniach brali udział funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Wydziału Prewencji wspólnie z przedstawicielem słupeckiego starostwa. Opaski odblaskowe okazały się świetnym mikołajkowym upominkiem, a obdarowani chętnie pozowali do zdjęć z mundurowymi w mikołajkowych czapkach. Policjanci rozmawiali z przechodniami o często niedocenianej roli odblasków i przekazywali informacyjne broszury zawierające porady dla pieszych i kierowców.

Pamiętajmy, że kamizelka, czy mały element odblaskowy zaczepiony na naszym ubraniu, może uratować ludzkie życie lub zdrowie. Kierowca może dostrzec pieszego z odległości nawet 130-150 metrów i będzie miał czas na właściwą reakcję oraz ominięcie pieszego. Niestety wiele osób myśli, że skoro widzą światła nadjeżdżającego samochodu, to również kierujący tym pojazdem ich widzi.

Opaski odblaskowe przekazane przez Starostwo Powiatowe w Słupcy będą przekazane również do policyjnych patroli, tak aby funkcjonariusze podczas codziennej służby mogli je wręczyć napotkanym na drodze osobom, które takich elementów nie posiadają.

info – KPP Słupca