Ministerstwo Obrony Narodowej we współpracy m.in. z gminą Pyzdry organizuje piknik militarny. Wydarzenie związane jest z obchodami Święta Wojska Polskiego.

W czasie imprezy, która odbędzie się 13 sierpnia na Stadionie Zawarciańskim, będzie można przyjrzeć się z bliska nowoczesnemu sprzętowi wojskowemu, a także dowiedzieć się, jak można wstąpić do wojska. Nie zabraknie też koncertów lokalnych zespołów i żołnierskiej grochówki.

Wśród prezentowanego sprzętu miłośnicy militariów będą mogli podziwiać czołg Leopard 2A5. Jest on jednym z najnowocześniejszych czołgów na świecie przeznaczonym do zwalczania celów opancerzonych z armaty kalibru 120 mm, jak również do zwalczania celów naziemnych i powietrznych z karabinów maszynowych.

Na pikniku pojawi się też transporter rosomak, przeciwlotniczy zestaw rakietowy POPRAD, moździerz samobieżny RAK i wyrzutnia rakietowa Langusta.

Nie zabraknie też innych atrakcji – m.in. prezentacji żołnierskiego sprzętu i stroju, wysięgnika strażackiego, rejsów katamaranem, rekreacyjnego strzelania z wiatrówki i kbks-u, a także parku rozrywki dla dzieci.