Radni powiatowi zdecydowali już o zamknięciu, od nowego roku, drogi powiatowej do Powidza (tzw. betonki). Decyzja ta wymusiła przygotowanie objazdów zapewniających przejezdność na wyłączonym odcinku do czasu zbudowania nowej drogi.

Drogami objazdowymi (przebiegającymi m.in. przez Kochowo i Polanowo) nie pojedzie jednak ciężki tonaż – konieczne jest przygotowanie nowej organizacji ruchu, by transport materiałów do rozbudowy powidzkiej bazy nie doprowadził do zablokowania arterii przechodzących przez Strzałkowo i Słupcę.

W tym celu (15.09) w Starostwie Powiatowym w Słupcy zawarto umowę z firmą Inżynier Ruchu.Pl Michał Krauze z Komornik na przygotowanie nowej organizacji ruchu. Według wstępnych ustaleń pojazdy o masie powyżej 3,5 ton mają dojeżdżać do Powidza przez gminę Witkowo.

Umowa ta wymaga szczegółowych ustaleń, dlatego też w najbliższym czasie odbędą się konsultacje Wykonawcy z przedstawicielami powiatu słupeckiego, miasta Słupca, gmin: Słupca, Strzałkowo i Powidz, gminy Witkowo oraz powiatu gnieźnieńskiego.
Nowy projekt organizacji ruchu powinien zostać opracowany do 30 listopada. Nadzór nad pracami będzie prowadził dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Michał Klotschke.