Akcja związana z ochroną bioróżnorodności zrealizowana przez grupę uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Zagórowie okazała się najlepsza w Wielkopolsce. Projekt powstał w ramach konkursu „???????? ???????????” zorganizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Grupa dziesięciu uczniów klas licealnych i branżowych pracująca pod opieką pedagogów Iwony Wilczyńskiej-Kałużnej oraz Eweliny Zehner, przygotowała reportaż filmowy pt. ,,Bioodpady cennym ogniwem obiegu materii i zachowania bioróżnorodności”. Dotyczył on głównie montażu kompostowników na terenie szkoły, przedszkola, osiedla na ul. Leśnej i DPS-u w Zagórowie.

Do rywalizacji w konkursie przystąpiło 11 szkół z Wielkopolski, najwyżej oceniony został projekt zagórowskiej placówki, która za zajęcie pierwszego miejsca otrzymała nagrodę w wysokości 15 tys. zł.

Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 20 października podczas targów POLEKO.

W skład zespołu projektowego weszli:

Anna Brzęcka, Patryk Bartkowiak, Daria Dudkowiak, Daria Marchewka, Julia Budaszewska, Mateusz Buśkiewicz, Aleksandra Kopczyńska, Oliwia Szymańska, Kacper Zaradny, Miłosz Musiałowski.

Opiekunowie: Iwony Wilczyńska-Kałużna, Ewelina Zehner.