W dniach 21-23 lipca odbywały się Międzynarodowe Zawody Konne w Kościołkowie organizowane przez Klub Jeździecki w Zagórowie. Patronat honorowy nad tą wyjątkową imprezą tradycyjnie objął starosta słupecki Mariusz Roga.

Niedziela, 23 lipca, była kulminacją zawodów. Rozegrany został konkurs klasy C, czyli Memoriał Henryka Dobrzańskiego-Hubala – w tym roku o nagrodę Konspol BIS. Konkurs ten wygrał Mieszko Dąbrowski na koniu Efron.

W konkursie głównym Grand Prix o Puchar Starosty Powiatu Słupeckiego bezkonkurencyjny okazał się Leszek Warzecha, który do finału zakwalifikował się na trzech koniach.

W rozgrywanych pod patronatem portalu TylkoSkoki.pl XVII CSN w Zagórowie gwiazdą Grand Prix był reprezentant gospodarzy Leszek Warzecha. Miejscowi kibice pamiętają jego wygrane sprzed kilkunastu lat, kiedy to dosiadał wspaniałych siwych koni Azubi S i Lord Liberator. Po kilku chudych latach sięgnął nie tylko po wygraną, ale i po drugie i czwarte miejsce, na koniach, które do jazdy niedawno udostępniła mu rodzina Kosickich (Boccaccio, Weltdame i Confusion 2).

Trzecie miejsce zajął Łukasz Krajewski z KJ Agro-Handel Śrem na Linusie 217.

Źródło – TylkoSkoki.pl

Foto – TwojaSłupca.pl