Wiosna kwitnie i nasz szpital także. Do zakończenia prac jeszcze wprawdzie sporo zostało, ale już i tak jest bliżej niż dalej. Liczna grupa budowlańców każdego dnia pracuje intensywnie, aby wszelkie prace posuwały się zgodnie z harmonogramem.

Przypominamy także, iż wejście do szpitala znajduje się od strony Przedszkola „Jarzębinka” (przy budynku Oddziału Chorób Płuc) a wjazd od strony ul. Traugutta – za kioskiem „Biskupska”, przez szpitalny ogród.

Jak informuje wykonawca na ukończeniu są prace związane montażem głównych ciągów instalacji hydrantowej w piwnicy oraz montażem kanałów wentylacyjnych na patio.

Ukończono rozprowadzenie instalacji wyrównawczej na kondygnacji I oraz II piętra dla uziomu wykładzin elektrostatycznych; ukończono uzbrajanie rozdzielni na 1 piętrze.

Trwa montaż paneli medycznych na salach operacyjnych i zabiegowych na I piętrze.

Trwają przebicia pomiędzy starą a nową częścią szpitala. Zamurowywano otwory okienne w miejscu łączenia się budynku na kondygnacji parteru (łącznik przy starej klatce schodowej); ukończono montaż ściany osłonowej od strony korytarza w miejscu łączenia się budynku na kondygnacji parteru (łącznik przy starej klatce schodowej); wyburzono trzy ściany poprzeczne łącznika budynków przy klatce schodowej (kondygnacja parteru). Rozpoczęto przebicie na I piętrze – łącznik przy starej klatce schodowej.