Od dzisiaj (11.05.) w budynku przychodni przy ul. Sikorskiego w Słupcy działa Punkt Szczepień Powszechnych. Poczekalnia, pomieszczenie rejestracyjne i gabinet szczepień znajdują się na najniższej kondygnacji, do której prowadzą tablice informacyjne wykonane zgodnie z wytycznymi Narodowego Funduszu Zdrowia.

Do punktu najprościej dostać można się drogą dojazdową od strony szpitala. Każdy kto zmierza do punktu szczepień, w pierwszej kolejności natknie się na żołnierza 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którego zadaniem jest kierowanie osób zainteresowanych do odpowiedniego gabinetu. W tym samym budynku znajduje się bowiem, także populacyjny punkt szczepień. Zejście do punktu powszechnego odsłania przed pacjentem ogromną poczekalnię, gdzie wiele osób jednocześnie może oczekiwać na swoją kolej z zachowaniem odpowiedniego dystansu. Obowiązkiem każdego wchodzącego jest dezynfekcja dłoni. Dalej, pacjent przechodzi w kierunku pomieszczenia rejestracyjnego, gdzie sekretarka uzupełnia dane w dokumentach, a następnie kierowany jest do gabinetu szczepień, w którym lekarz kwalifikuje daną osobę do szczepienia.

Słupecki PSP ma zaplanowane na dzisiaj zaszczepienie 180 osób, natomiast w punkcie populacyjnym zabiegowi poddanych zostanie 150 osób. Jest to bardzo dobry wskaźnik wyszczepialności, który z nawiązką wypełnia kryteria nałożone przez NFZ. Gotowość zespołów podkreśla Jadwiga Górska, koordynator ds. szczepień w słupeckim szpitalu, która poinformowała, że zabiegi wykonywane będą nawet w święto Bożego Ciała.  Na najbliższy tydzień Punkt Szczepień Powszechnych w Słupcy otrzymał 630 dawek preparatu Pfizera. Wiadomo jednak, że wkrótce pojawią się także szczepionki Johnson&Johnson. Liczba już dokonanych rejestracji jest na tyle duża, że najbliższe wolne terminy są możliwe po wspomnianym Bożym Ciele.

Cały czas można dokonać rejestracji za pośrednictwem infolinii NFZ pod numer 989 lub wysyłając sms na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie. Można też rejestrować się bezpośrednio w punkcie szczepień.