Podczas minionych wakacji w czterokondygnacyjnym budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słupcy, został przeprowadzony remont głównej klatki schodowej, komunikującej Ośrodek ze zlokalizowanymi na III piętrze jednostkami organizacyjnymi Starostwa Powiatowego w Słupcy tj. Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie oraz Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną. Koszt prac remontowych to ponad 50 tys. zł.

Efekty prac podziwiał starosta Jacek Bartkowiaka wraz z kierownikom Wydziału Oświaty i Promocji Anitą Kubicką.

Zakres wykonanych prac przedstawiła dyr. SOSW Anna Mydłowska:

1. Położenie gładzi gipsowych – 221 m2
  2. Położenie tapety natryskowej ścian – 139 m2 ( w tym powierzchnie lakierowane do wysokości 160 cm: 82 m2)
  3. Wymiana podokienników prefabrykowanych z konglomeratu kamienno- żywiczego,
  4. Ułożenie okładzin schodów z ceramicznych płytek gresowych – 38 m2, wraz z cokolikami przypodłogowymi – 42 mb.
  5. Wymiana balustrad schodowych na balustrady ze stali nierdzewnej szlifowanej – 19 mb
  6. Renowacja i estetyzacja elementów infrastruktury instalacyjnej: wymiana opraw oświetleniowych, odpowietrzenie automatyczne instalacji c.o