Po latach przerwy w Starostwie Powiatowym w Słupcy reaktywowana została tradycja spotkań noworocznych, które są okazją do podsumowania minionego roku i nakreślenia perspektyw na rok bieżący. Wczoraj (23.01.) w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej odbyło się spotkanie zainicjowane przez starostę Jacka Bartkowiaka.

Syntetyczny bilans ubiegłorocznej działalności powiatu wybrzmiał zarówno z ust starosty, jak i w postaci projekcji filmowej podsumowującej inwestycje przeprowadzone w 2022 roku, a także te, które realizowane będą w roku bieżącym. Przede wszystkim jednak, noworoczne spotkanie miało na celu podziękowanie przedstawicielom podmiotów współpracujących z samorządem w różnych obszarach życia społecznego.

Za wsparcie przedsięwzięć realizowanych przez powiat w ubiegłym roku wyróżnieni zostali:

Zbigniew Hoffmann – minister, członek Rady Ministrów, sekretarz Komitetu Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych;

Marcin Zaorski – dyrektor Grupy Kontraktów BUDIMEX SA;

Piotr Grabia – dyrektor Rejonu Dystrybucji ENERGA OPERATOR w Koninie;

Paweł Łusiarczyk – dyrektor zarządzający KONSPOL Holding oddział w Słupcy;

Lidia Dobersztyn – Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Słupcy;

Tadeusz Krotoszyński – Prezes Zarządu Ludowego Banku Spółdzielczego w Strzałkowie;

Jakub Słowiński – współwłaściciel firmy OKNA SŁOWIŃSCY w Słupcy;

Piotr Borowski – Prezes Zarządu Spółdzielni Mleczarskiej Udziałowców w Strzałkowie.

Wyróżnienie honorowe starosty i wicestarosty otrzymał st. strażak Arkadiusz Wojtkowiak, który będąc poza służbą, uratował wspólnie ze świadkami zdarzenia, życie mężczyzny poszkodowanego w wypadku drogowym.

Spotkanie noworoczne uświetnił koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Słupcy.