Wójtowie i Burmistrzowie na spotkaniu, 13 listopada, zorganizowanym przez Starostę Powiatu Słupeckiego Jacka Bartkowiaka, wyrazili chęć dalszej współpracy z powiatem słupeckim w zakresie organizacji publicznego transportu zbiorowego o charakterze użyteczności publicznej.

Do zadań własnych gmin oraz powiatu należy zorganizowanie przewozów o charakterze użyteczności publicznej w zakresie granic administracyjnych każdej z jednostek. Jednak samorządowcy wychodząc na przeciw potrzebom mieszkańców już od 2017 roku współpracują razem w tej materii.
Z dniem 31 sierpnia br. starosta Jacek Bartkowiak oraz wicestarosta Czesław Dykszak podpisali umowę o pozyskanie środków finansowych z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej i tym samym powiat słupecki stał się organizatorem publicznego transportu zbiorowego na 9 liniach powiatowych.

Podczas wtorkowego spotkaniu wójtowie i burmistrzowie wyrazili jednogłośnie chęć zawarcia porozumienia powiatowo-gminnego w zakresie realizacji zadań dotyczących organizacji publicznego transportu zbiorowego. Porozumienie będzie miało na celu utrzymanie obecnie funkcjonującej sieci połączeń komunikacyjnych powiatowych i gminnych, w tym również starania się o dopłaty z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych, na który nabór został ogłoszony 13 listopada 2019 r.