Dzisiaj (16.03.) krótki rekonesans w gminie Powidz, gdzie trwa rozbudowa drogi powiatowej nr 3040P Smolniki Powidzkie (DW262) – Powidz wraz z budową obwodnicy m. Powidz i m. Przybrodzin. To jedna z największych inwestycji realizowanych przez Powiat Słupecki, której koszt wyniesie prawie 60 mln zł.

Zadanie realizuje firma BUDIMEX, która wygrała postępowanie przetargowe w połowie 2021 roku. Prowadzona w formule „Zaprojektuj i wybuduj” inwestycja składa się z dwóch etapów. W pierwszym rozbudowywana jest droga na odcinku Smolniki Powidzkie – Hutka, w drugim etapie Budimex wybuduje nową drogę na odcinku Hutka- Powidz.

Stopień zaawansowania prac jest znaczny i wiąże się z utrudnieniami w ruchu drogowym, który sterowany jest wahadłowo przy pomocy mobilnej sygnalizacji świetlnej.

Zgodnie z podpisaną umową, prace mają potrwać do końca listopada bieżącego roku.