Dziś w gabinecie dyrektora ZSZ doszło do podpisania umowy pomiędzy szkołą prowadzoną przez Powiat Słupecki a artystami, którzy namalują mural o tematyce patriotycznej.

Na początku roku szkoła ogłosiła konkurs na projekt muralu. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu naszego powiatu. Temat: Historia Powiatu Słupeckiego.

W maju nastąpiło rozstrzygnięcie. Spośród osiemnastu prac komisja konkursowa wyłoniła zwycięzcę. Laureatką została Paulina Kurzawa, uczennica Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Słupcy, która stworzyła projekt o tematyce Powstania Styczniowego na ziemi słupeckiej.

Koncepcja ta idealnie wpasowuje się w plany Powiatu Słupeckiego, bowiem w 2023 przypada 160. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego. Właśnie przez to chcieliśmy, by powstanie i późniejsze oficjalne odsłonięcie muralu było częścią obchodów organizowanych przez Komitet Honorowy powołany by upamiętnić te ważne wydarzenia.

Wybraliśmy artystów, którzy namalują dzieło na podstawie rysunku laureatki. Trwa dopracowywanie projektu, który z jednej strony będzie czerpał ze zwycięskiego rysunku, a z drugiej, spełni artystyczną wizję samych twórców ściennego malowidła o wymiarach 10x7m. Przeniesieniem wizji uczennicy SOSW na ścianę ZSZ zajmą się artyści zrzeszeni wokół grupy MURALL. W ich imieniu umowę z dyrektorem szkoły Stanisławem Kłanieckim, w obecności Jacek Bartkowiak – Starosta Słupecki, podpisała dziś pani Urszula Górowska. Czekamy na realizację!

Do posta dołączamy rysunek laureatki konkursu.