Przebudowa mostu w Lądzie nad Wartą trwa, ale już wkrótce zakończy się etap prac stanowiący największe utrudnienie dla kierowców.
 
Do końca bieżącego roku przejezdność będzie możliwa w obu kierunkach – informuje Michał Klotschke, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Słupcy, który przeprowadził dziś (16.12.) rekonesans postępu robót wspólnie ze starostą Jackiem Bartkowiakiem i wicestarostą Czesławem Dykszakiem.
 
Zanim to jednak nastąpi, w najbliższą środę (21.12.) przeprawa zostanie całkowicie wyłączona z ruchu pojazdów ze względu na konieczność położenia ostatniej warstwy masy bitumicznej, tzw. ścieralnej, na całej szerokości jezdni. Zamknięcie mostu potrwa od godziny 8:00 do godz. 22:00. W tym czasie wykonawca umożliwi przejazd tylko pojazdom służb, m.in. karetek pogotowia. O możliwości wcześniejszego korzystania z przejazdu będziemy informować na bieżąco.
 
Na czas prowadzonych prac, ruch pojazdów kierowany będzie ręcznie na objazdy, co z pewnością wydłuży czas dojazdu do szkół czy miejsc pracy. Warto mieć to na uwadze w najbliższą środę.
 
Foto: Powiat Słupecki / Michał Klotschke