Arkadiusz Jurga, rolnik z Poniatówka w gminie Słupca to tegoroczny starosta Dożynek Powiatowych w Młodojewie.
 
Pan Arkadiusz i Justyna Jurga wraz z dziećmi Adamem, Filipem, Basia oraz Szymonem, prowadzą gospodarstwo rolne w miejscowości Poniatówek, w gminie Słupca. Gospodarstwo przekazane w 2019 roku przez Grzegorza i Danutę – rodziców Arkadiusza, dziś liczy około 50 hektarów, z czego 12 jest własnością gospodarzy. Nadal głównym kierunkiem jest tutaj produkcja mleka.
 
Stado liczy 70 sztuk, z czego połowa to krowy mleczne, a pozostałą część stanowią jałówki na remont stada. Byczki są sprzedawane w wieku około 2 tygodni. Stado jest pod oceną Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka, a jego wydajność za ubiegły rok wyniosła powyżej 8200 l/szt. Mleko odbierane przez OSM Łowicz w ilości około 280 tyś litrów rocznie.
 
Uprawy w tym gospodarstwie są podporządkowane produkcji pasz dla krów mlecznych, w strukturze zasiewów dominuje kukurydza zbierana na kiszonkę, trawa na gruntach ornych oraz pszenżyto zbierane jako surowiec do przygotowywanej w gospodarstwie paszy. Jedynie pszenica jako nadwyżka przeznaczana jest na ewentualną sprzedaż. Park maszynowy, mimo że nie jest najnowocześniejszy, to jednak kompletny i pozwala na wykonanie w gospodarstwie wszystkich prac we własnym zakresie, wynajmowana jest jedynie sieczkarnia do zbioru kukurydzy.
 
Wszyscy członkowie rodziny pracują razem na gospodarstwie. Podkreślić trzeba zaangażowanie dzieci w codzienne czynności oraz nieocenioną pomoc rodziców Danuty i Grzegorza.