Wydział Oświaty i Promocji Starostwa Powiatowego w Słupcy był organizatorem rajdu rowerowego pn. „Rajd rowerowy – Piękny nasz Powiat Słupecki”. W minioną, słoneczną niedzielę, 20 września 2020 r., 150 cyklistów wyruszyło drogami naszego powiatu, aby spotkać się na mecie w m. Salamonowo gm. Ostrowite. Wielką pomocą w bezpiecznym przeprowadzeniu rajdu służyli funkcjonariusze Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Słupcy oraz rowerzyści z grupy SGR Racing Team.    

Trasa rajdu przebiegała, w większości, pobocznymi, ale asfaltowymi drogami naszego powiatu, tym samym była bezpieczna /Słupca – Róża – Korwin – Józefowo – Mieczownica – Giewartów – Gostuń – Sienno – Siernicze Wielkie – Siernicze Małe – Salamonowo/. Cykliści wystartowali z placu przy Starostwie Powiatowym w Słupcy, gdzie na stracie otrzymali „rajdowy pakiet”: dzwonek rowerowy z mapką, bon na wyżywienie oraz test wiedzy, który jednocześnie był kuponem służącym do rozlosowania nagród na mecie. Wspaniała pogoda zdecydowanie uatrakcyjniła niedzielny rajd, który w ocenie jego uczestników znowu udał się wyśmienicie.

Jako organizatorzy bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim rowerzystom za bezpieczne i odpowiedzialne zachowania na drodze.  

Bardzo dziękujemy funkcjonariuszom KPP Słupca za zabezpieczenie ruchliwych skrzyżowań. Policjanci ze słupeckiej Komendy Policji w tym dniu przeprowadzali działania profilaktyczne skierowane do osób poruszających się jednośladami – w akcji pod nazwą ROAD SAFETY DAYS, w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności.

Nieocenioną pomocą, jak zawsze, służyli rowerzyści ze słupeckiej grupy SGR Racing Team, którzy wyznaczyli trasę rajdu, a także, w bezpiecznych odstępach, prowadzili grupy uczestników rajdu. Bardzo za tę pomoc dziękujemy!

Na mecie, przy Restauracji SOSNOVA, pełen relaks w promieniach wrześniowego słońca i przepięknych okolicznościach przyrody: wspólny posiłek, rozmowy, wypoczynek a na „deser” rozlosowano atrakcyjne nagrody. Szczęście w losowaniu trzech rowerów uśmiechnęło się do Martyny Wróblewskiej, Hieronima Tarczyńskiego i Grzegorza Grześkiewiczamieszkańców Słupcy. Kaski rowerowe wylosowali: Ireneusz Dąbek ze Strzałkowa, Martyna Struszczyk ze Słupcy i Mateusz Czerniak z Kosewa.  

Pyszny obiad z deserem przygotowała firma cateringowa „Catering Anna” Anna Czarkowska z Ostrowitego. Bardzo dziękujemy!

***

Rajd rowerowy współfinansowana był ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” Instytucja Zarządzająca PROW 2014 – 2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Operacja pn. „Kultywowanie lokalnego dziedzictwa obszaru LGD S-UN” mająca na celu zachowanie lokalnego dziedzictwa oraz kultywowanie tradycji, zwyczajów i obyczajów obszaru LGD Stowarzyszenia „Unia Nadwarciańska” oraz promocję obszaru poprzez realizację zadań grantowych pobudzających aktywność społeczną. Celem zadania Rajd rowerowy – Piękny nasz Powiat Słupecki skierowanego dla 150 mieszkańców LGD Unia Nadwarciańska jest rozwijanie  tożsamości lokalnej mieszkańców Powiatu Słupeckiego, poprzez organizację rajdu rowerowego na trasie Słupca-Kania-Salamonowo (ok. 27 km) we wrześniu 2020 r.

foto – asp.sztab. Marlena Kukawka – oficer prasowy KPP Słupca oraz Katarzyna Rybicka – Wydział Oświaty i Promocji