28 maja w słupeckim LO miało miejsce uroczyste zakończenie  konkursu literackiego dla szkół podstawowych naszego powiatu. Zadaniem uczestników było napisanie pracy na jeden z podanych tematów:

  • Gdybym przez jeden dzień mógł/mogła zostać kim chcę, byłbym/byłabym…
  • Gdybym układał /układała szkolny spis lektur dla swoich rówieśników, wpisałbym/wpisałabym  do niego..

Konkurs cieszył się dość dużą popularnością – wzięło w nim udział 27 uczniów z 8 szkół powiatu słupeckiego. Jury składające się z nauczycieli języka polskiego LO miało twardy orzech do zgryzienia, jednak ostatecznie zdecydował się przyznać:

I miejsce – Klaudii Liczyckiej z  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kotuni, Amelii Tykwie z  SP 3 w Słupcy, Franciszkowi Parusowi z SP w Zagórowie;

II miejsce – Mai Filipiak z SP 1 w Słupcy, Wiktorii Rajtakowskiej z SP w Ostrowitem;

III miejsce – Marcie Fekner z SP w Cieninie Kościelnym

oraz wyróżnienia – Łucji Olejniczak z SP w Trąbczynie, Oliwii Nawrot z SP w Młodojewie, Antoniemu Tritt z SP 3 w Słupcy i  Milenie Krysińskiej z SP w Cienine Kościelnym.

Laureaci zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami, a wszyscy uczestnicy – drobnymi upominkami od szkoły. Zespół ds. Promocji LO zadbał o to, aby przybyli na piątkowe spotkanie uczniowie wynieśli ze szkoły pozytywne wspomnienia, dlatego na wszystkich czekała słodka niespodzianka oraz możliwość zwiedzania szkoły pod opieką licealistów. Być może uczestnikom konkursu słupeckie LO spodoba się na tyle, że powrócą do niego jako uczniowie.

źródło: LO Słupca