Do historii przeszedł XXII już Turniej Plażowej Piłki Siatkowej w Przybrodzinie. Pogoda dopisała. Tradycyjnie tak samo było z frekwencją wśród uczestników imprezy.

Jak zwykle rywalizację zainaugurowały panie, a w tej kategorii do turnieju zgłosiły się 34 pary. Najlepsza okazała się znana wszystkim doskonale ekipa, czyli Weronika Antczak i Klaudia Prządka, które pokonały rywalki z Poznania Aleksandrę Eko i Joannę Szczeraniak. Trzecie miejsce zajęła również drużyna ze stolicy Wielkopolski Anna Urych-Turska i Sylwia Kwaśnik. Tuż za nimi uplasowały się inne reprezentantki naszego powiatu Weronika Nadgrodkiewicz i Paulina Kosmalska.

Jeszcze większe zainteresowanie wzbudziła rywalizacja par mieszanych, w której wystąpiło 49 drużyn. Wygrali Sandra Sobór i Michał Muszyński, drugie miejsce przypadło Aleksandrowi Poznańskiemu i Paulinie Pachurce, a trzecie Witkorii Wardak i Jędrzejowi Gruszczyńskiemu. Czwartą pozycję zajęli Damian Marcjan i Justyna Kozłowska.

W niedzielę przez cały dzień grali panowie. O miano najlepszej drużyny walczyło 56 par.Triumfowała ekipa z Wrześni Przemysław Lisiecki i Łukasz Cieloszyk na codzień siatkarze SPS Słupca. Drugie miejsce przypadło parze z Czarnkowa Igorowi Ciemachowskiemu i Maciejowi Cichowiczowi, a trzecie zespołowi z Kalisza Marcinowi Ozdowsiemu i Patrykowi Raszewskiemu.Czwarte miejsce zajęli Michał Janiszewski i Mateusz Wieczorek.

Jak zwykle oprócz nagród dla najlepszych drużyn nie zabrakło również tych specjalnych. Najlepsza para z Powidza otrzymała Puchary Sołtysa, a byli to Mikołaj Lange i Michał Kaźmierski. Nagrody dla najlepszej pary z całego turnieju ufundował z kolei Pensjonat Nad Jeziorem. Puchar Gazety Słupeckiej zgarnęła także najlepsza męska para z Powiatu Janieszewski/Wieczorek.

Najmłodszym zawodnikiem tym razem był Stanisław Waseńczuk z Przybrodzina, a najstarszym Roman Waseńczyk, którzy otrzymali puchary ufundowane przez Międzyszkolny Klub Sportowy.

Z kolei firma Kamena z Polanowa nagrodziła najmłodszą parę imprezy Macieja Bieska i Enisa Sakirova, która otrzymała także Bon upominkowy ufundowany przez Przewodniczącego Rady Powiatu.