26 czerwca 2018 r. Elżbieta Kordylewska – kierownik Wydziału Oświaty Kultury i Sportu,  Halina Lewandowska – kierownik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami oraz Barbara Bartczak – inspektor Wydziału Organizacyjnego i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Słupcy, otrzymały z rąk wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna oraz wicewojewody Marleny Maląg odznaczenia państwowe – Złote Medale za Długoletnią Służbę nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczystość wręczenia odznaczeń miała miejsce w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu.

Medal za Długoletnią Służbę został ustanowiony ustawą z 8 stycznia 1938 roku. Jest nagrodą za wzorowo, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwu.

„Zawsze z wielką satysfakcją uczestniczę w uroczystościach wręczenia odznaczeń państwowych. Czas jest bardzo szczególny. Jest to „czas patriotów”. Możemy być dumni i zadowoleni, że przyszło nam żyć w tym czasie, bo rok 2018 to same chwalebne rocznice dla Polski i dla Wielkopolski. Stulecie odzyskania niepodległości, stulecie wybuchu Powstania Wielkopolskiego i 1050-lecie biskupstwa poznańskiego. Jestem rad, że mogę dzisiaj wręczyć odznaczenia osobom aktywnym na różnych polach życia publicznego i zawodowego” – mówił wojewoda podczas ceremonii wręczenia odznaczeń.

Wyróżnionym pracownicom podczas uroczystości towarzyszył starosta Mariusz Roga oraz specjalista ds. pracowniczych Justyna Górecka.

Gratulujemy uhonorowywanym Paniom!