Szanowni Państwo, nadszedł czas na uchylenie rąbka tajemnicy związanej z najważniejszymi wydarzeniami kulturalnymi organizowanymi przez nas w tym roku.
 
Na XIX Ogólnopolskim Festiwalu Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie nad Wartą spodziewać się będziemy mogli stałych fragmentów, tak bardzo lubianych przez wszystkich miłośników historii. Będą bitwy wojów, będą wykłady, koncerty słowiańskich zespołów (m.in. Percival, Daj Ognia).
 
Postanowiliśmy tegoroczną edycję festiwalu wzmocnić nazwiskami, które z pewnością przyciągną do Lądu nie tylko fanów naszego wydarzenia, ale i muzyki – o światowym poziomie.
 
3 czerwca (w sobotę) w lądzkim kościele wystąpi dla Państwa na nasze zaproszenie Stanisław Soyka ze swoim kwartetem!
Dzień później – w niedzielę 4 czerwca na finał festiwalu wystąpi artystka najwyższej klasy – Anna Maria Jopek, w towarzystwie znakomitego Roberta Kubiszyna!
 
Dwa specjalnie przygotowywane koncerty pięknie wkomponują się w klimat naszego festiwalu jak i miejsca, w którym będą się odbywać. Wstęp oczywiście będzie darmowy! Więcej szczegółów dotyczących programu festiwalu (wzbogaconego wieloma nowościami) wkrótce…
 
A tymczasem… już dziś mogę Państwa zaprosić na Dożynki Powiatowe 2023, które w tym roku organizujemy wspólnie z Gminą Słupca w Młodojewie.
 
W niedzielę 3 września zagra dla Państwa królowa polskiej sceny muzycznej – Beata Kozidrak i jej BAJM!
Ale to nie wszystko, po koncercie Bajmu – młodszą część publiczności zapraszamy na występ niekwestionowanego lidera polskiej muzyki klubowej – DJ’a Hazela.
 
Więcej szczegółów już niebawem na naszych kanałach społecznościowych. Zapraszamy!!!