Słupecka Organizacja Turystyczna jest organizatorem Wielkiego Konkursu Fotograficznego „Cztery Pory Roku”, który od lat cieszy się dużym powodzeniem. Wielu fotografów amatorów startuje w konkursie, aby sprawdzić swoje umiejętności, wrażliwość patrzenia przez obiektyw, uchwycenie niepowtarzalnych chwil. Finałowa gala konkursowa odbyła się w Sali Herbowej słupeckiego Starostwa 7 grudnia. Podsumowania dokonał prezes Słupeckiej Organizacji Turystycznej Paweł Szablewski. Nagrody wręczał wicestarosta Czesław Dykszak.

W konkursie wzięło udział 24 uczestników przesyłając 135 prace. Zgodnie z regulaminem przedmiotem konkursu są zdjęcia promujące powiat słupecki i wykonane na terenie powiatu oraz na terenie Powidzkiego i Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego. Konkurs odbywa się w trzech kategoriach: Przyroda, Wydarzenia, Kultura i Historia.

Komisja konkursowa w składzie:

1. Małgorzata Modrzejewska – Kierownik Wydziału Ochrony Środowiska, Leśnictwa i Rolnictwa
  2. Elżbieta Kordylewska – kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu
  3. Katarzyna Rybicka – przedstawiciel Wydziału Strategii, Rozwoju Turystyki i Promocji
  4. Agnieszka Kaźmierska – przedstawiciel ZPKWW
  5. Paweł Szablewski – prezes Słupeckiej Organizacji Turystycznej

– oceniała: jakości (np. ostrość zdjęcia, odwzorowanie barw, zabrudzenia), kompozycja (np. pierwszy – drugi plan, prosty horyzont, ułożenie głównego obiektu), tematyka (np. zgodność z tematem i celem konkursu)

Do pierwszej wystawy pokonkursowej prezentowanej w Starostwie Powiatowym w Słupcy zakwalifikowano 47 prac.

Wyróżniono następujące prace:

Wyróżnienia specjalne  dla najmłodszego autor

Biadasz Marta – Miejska wycieczka

Wyróżnienia specjalne w kategorii „Kultura i Historia”

Górska Weronika – Ukryty wśród …

Kozłowska Blanka – Świątynia

Górska Weronika – Ukryty wśród … – do lat 16

Wyróżnienia specjalne W kategorii „Wydarzenia”

Kamiński Jakub – Święto 33

Kozłowska Blanka – Konie

Kamiński Jakub – Święto 33 – do lat 16

Wyróżnienia W kategorii „Przyroda”