Starosta zaprasza na film

Starosta Jacek Bartkowiak zaprasza na film “Nieplanowane”

Seans 27 listopada o godzinie 19:00 w Kinie Sokolnia w Słupcy

Darmowe bilety można odbierać w Starostwie Powiatowym (budynek główny) w pokoju numer 31

Słupca – ul. Sikorskiego oficjalnie otwarta

Zgodnie z terminem zakończyła się przebudowa ul. Sikorskiego w Słupcy. Rankiem, 18 listopada, starosta Jacek Bartkowiak, wicestarosta Czesław Dykszak, burmistrz Michał Pyrzyk, wiceburmistrz Jacek Szczap oraz przedstawiciele wykonawcy i nadzoru budowy PZD Słupca, symbolicznie dokonali otwarcia ul. Sikorskiego w Słupcy.

Zobacz więcej →

Powiatowy Konkurs Recytatorski Wierszy i Pieśni o Tematyce Patriotycznej

Tradycyjnie od wielu już lat Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju oraz Miejski Dom Kultury w Słupcy są organizatorami Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Wierszy i Pieśni o Tematyce Patriotycznej. Doskonała okazją do promocji i prezentacji tego typu twórczości są doroczne obchody rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Honorowy Patronat nad wydarzeniem obejmują starosta słupecki oraz burmistrz miasta Słupcy.  

Zobacz więcej →

Po zmroku noś odblaski! Bądź widoczny!

Apelujemy o noszenie odblasków. Mogą one kilkukrotnie zwiększyć odległość z jakiej kierowca widzi pieszego.

Jesienią na drogach ginie wielu pieszych.

Wcześnie zapadający zmrok, opady i mgły powodują, że są oni słabo widoczni dla kierowców.

Przypominamy pieszym i rowerzystom o obowiązku noszenia elementów odblaskowych. Każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierowców.  Natomiast każdy rowerzysta zobowiązany jest do posiadania wymaganego oświetlenia jednośladu. Za brak widocznego elementu odblaskowego grozi mandat.

Funkcjonariusze ostrzegają: po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierowcę z odległości około 40 m. Natomiast osoba mająca na sobie elementy odblaskowe staje się widoczna nawet z odległości 150 m. – Kierowca zyskuje w ten sposób czas na wykonanie dowolnego manewru, może zwolnić, wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

 

Soliści Accademia Dell`Arcadia i koncert muzyki dawnej z okazji 100. rocznicy utworzenia powiatu słupeckiego

Szkoła Muzyczna im. Apolinarego Szeluty w Słupcy, 13 listopada, zorganizowała uroczysty koncert z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 100.rocznicy powstania powiatu słupeckiego. Koncert muzyki dawnej w wykonaniu solistów Accademia Dell`Arcadia był współfinansowany przez samorządy miasta i powiatu słupeckiego.

Zobacz więcej →

Uruchomiony został w Słupcy Lokalny Punkt Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Towarzystwo Inicjatyw Obywatelskich z Konina było organizatorem spotkania, które miało miejsce w Sali Herbowej Starostostwa Powiatowego w Słupcy (13.11) i dotyczyło realizowanego przez TIO projektu “Pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem oraz osobom im najbliższym oraz świadkom”. Projekt ten realizowany w latach 2019-2021 współfinansowany jest przez Ministra Sprawiedliwości. 

Zobacz więcej →